Починаючи із 24 червня 2022 року діє новий Порядок надання допомоги по частковому безробіттю, затверджений постановою КМУ від 21.06.2022 р. № 702. Про його новації йшлося у новині.
Державний центр зайнятості розповів деталі порядку, умов, тривалості виплати такої допомоги по частковому безробіттю.
Як HR-фахівцю отримувати актуальне законодавство й моніторити зміни? Вся інформація є у LIGA360:HR-менеджер. Замов рішення сьогодні на вигідних умовах.
Хто може отримати допомогу?
Працівники та ФОП у разі втрати ними частини зарплати через зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.
Які умови?
?- зупинення виробництва продукції не менш як 20% чисельності працівників роботодавця;
- рівень скорочення тривалості робочого часу та доходу ФОП, становить 30 і більше відсотків на місяць;
- відсутність у роботодавця або ФОП, яка є застрахованою особою, заборгованості із виплати зарплати та сплати ЄСВ або сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування упродовж 6 місяців, які передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг);
- сплата роботодавцем за кожного працівника або ФОП, яка є застрахованою особою, ЄСВ упродовж останніх 6 місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг);
- роботодавець не є фондом соціального страхування.
Хто надає допомогу?
Допомогу надає центр зайнятості за зверненням роботодавця або ФОП
Виплачує працівникам допомогу по частковому безробіттю роботодавець, з яким оформлено трудові відносини. Однак допомогу не виплачують працівникам, які працюють за сумісництвом.
Виплату не здійснюють працівникові в період простою та відпустки без збереження зарплати і в разі призупинення трудових відносин.
Яка тривалість виплати?
Допомогу надають на строк зупинення виробництва продукції, але не більш як 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва.
Який перелік документів?
Роботодавець або ФОП подає до центру зайнятості заяву про надання допомоги по частковому безробіттю:
- в електронній формі з цифровим підписом на адресу офіційної електронної пошти центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності;
- у паперовій формі - особисто до центру зайнятості.
До заяви додають:
- роботодавець - відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу;
- ФОП, яка є застрахованою особою та звертається по отримання допомоги, - відомості про себе за формою згідно з додатком 2.
При поданні відомостей про себе та найманих працівників ФОП, яка є застрахованою особою, подає відомості за формами згідно з додатками 1 і 2.
Де підприємцю шукати актуальну інформацію? Усе необхідне знайдеш у рішенні LIGA360:Підприємець. Новини, аналітика, онлайн-звітність, форми та бланки. Більше за посиланням.