Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держслужбовцям під час простою можуть виплачувати матдопомогу на вирішення соціально-побутових питань

Реклама

НАДС пояснило нюанси оплати праці під час простою в держорганах.

1. Як оплачують працю держслужбовців під час простою?

Керівник самостійно визначає розмір оплати часу простою, але не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

2. Чи виплачують під час простою надбавки за ранг та вислугу років?

За рішенням керівника під час простою зарплата може включати надбавки за ранг та вислугу років.

3. Чи можна виплачувати працівникам установи, в якій оголошено простій, матдопомогу для вирішення соціально побутових питань?

Можна, бо трудові відносини не припинені, а така матдопомога не є складовою зарплатою, а є соціально гарантією держави. Проте її можна виплачувати відповідно до рішення керівника.

Слідкуй за змінами законодавства щодо дистанційної роботи, оплати праці чи звільнення працівників в умовах воєнного стану. Все потрібне для HR-фахівця й кадровика є у LIGA360. Замовляй сьогодні.

4. Як проводиться оплата тимчасової непрацездатності на період простою?

Держслужбовець має право на допомогу у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

5. Чому оплата праці під час простою в період воєнного стану на територіях, де проводяться бойові дії не здійснюється відповідності до ч.3 ст. 113 КЗпП? Чому перебування працівника держслужби на робочому місці у період воєнного стану (при фактичних або ймовірних обстрілах, бомбардуванні та інших загроз життю) не вважається виробничою ситуацією, небезпечною для життя чи здоров'я працівника або людей, які його оточують?

Передбачена ч. 4 ст. 113 КЗпП стосується саме небезпечної ситуації пов'язаної з виробництвом.

Проте постановою КМУ від 07.03.2022 р. № 221 керівник може прийняти рішення і про виплату середнього розміру зарплати, якщо вважатиме це доцільним. Виплата 2/3 окладу є мінімальною гарантією. Розмір оплати праці на період простою визначає керівник держоргану.

Також читайте:

- держслужбовці за періоди простою та неоплачуваної відпустки не втрачають стажу;

- НАДС рекомендує не відмовляти держслужбовцям у належних ним відпусткам під час війни;

- нюанси призначення та звільнення держслужбовців в період воєнного стану.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини