Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що повинні зробити роботодавці для проходження медоглядів працівників у 2023 році — алгоритм від Держпраці

23 листопада 2022, 10:00
4267
0
Реклама

Управління Держпраці у Сумській області повідомило про процедуру погодження медичних оглядів на 2023 рік.

Нагадаємо, що процедура проведення медоглядів працівників регламентована Порядком № 246. При цьому роботодавець несе адмінвідповідальність за своєчасність проходження працівниками обов'язкових медоглядів і за шкідливі наслідки для здоров'я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов'язкових медоглядів - штраф згідно з ч. 5 ст. 41 КпАП (від 20 до 40 НМДГ).

Ми вже повідомляли, що до 1 грудня роботодавці повинні скласти списки працівників для медоглядів.

Роботодавець або його представник повинні надати до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в 2023 році.

До заяви додаються:

- штатний розклад або витяг з переліком структурних підрозділів та всіх професій;

- дані лабораторних досліджень умов праці по всім професіям з визначенням усіх шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу.

Після розгляду наданих документів спеціалістом територіального органу Держпраці за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи складається Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам (далі - Акт) у 2023 році.

Під час прийняття на роботу, а також у разі переведення на іншу роботу роботодавець повинен видати робітнику направлення на обов'язковий попередній медичний огляд за встановленою формою. У направленні повинна бути вказана характеристика умов праці робітника, інформація про характеристику умов праці для кожної професії міститься лише в Акті.

На підставі Акту роботодавець протягом місяця складає чотири примірники поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам в 2023 році. (далі - Список) та погоджує їх з відповідним фахівцем Управління Держпраці. Один примірник Списку залишається на підприємстві, другий - надається закладу охорони здоров'я для проведення медичного огляду працівників, третій - надається до Управління Держпраці, четвертий - робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Далі роботодавець укладає договір про проведення медогляду лише з тим закладом охорони здоров'я, який має другу, першу або вищу акредитаційні категорії, ліцензію на здійснення медичної практики, у якому створено комісію з проведення медичних оглядів (далі - Комісія), а лікарі пройшли підготовку з професійної патології.

Заклад охорони здоров'я складає план-графік проведення медичного огляду працівників підприємства та погоджує його із роботодавцем та територіальним органом Держпраці.

Роботодавець має забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медогляд та обстеження.

За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) Комісія закладу охорони здоров'я складає Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників (далі - Заключний акт), який складається у шести примірниках - один примірник залишається в закладі охорони здоров'я, що проводив медогляд, інші надаються роботодавцю, представнику профспілкової організації або вповноваженій працівниками особі, територіальному органу Держпраці, робочому органу виконавчої дирекції Фонду, профпатологу.

При підписанні Заключного акту роботодавець надає інформацію про виконання заходів, запропонованих у Заключному акті за попередній рік та інформацію щодо осіб, які не пройшли медичний огляд та причин, з яких вони не пройшли медичний огляд.

Користуйтеся в робото публікацією "Медогляд працівників підприємства: організація, бухгалтерський і податковий облік". Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини