Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заяви-розрахунки на отримання лікарняних подаються до ПФУ із 1 січня: інструкція роботодавцям

Реклама

ПФУ наголошує, що із 1 січня 2023 року діятиме оновлена редакція Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». З цієї дати уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку стане саме ПФУ.

Для реалізації таких повноважень постановою правління ПФУ «Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 21.12.2022 р. № 28-3 передбачені особливості застосування Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12, на період до прийняття правлінням ПФУ нового порядку.

Також читайте:

- Які нові функції перейдуть до Пенсійного фонду з 2023 року - рішення Кабміну;

- Нові правила розрахунку середнього заробітку для оплати лікарняних у 2023 році: постанова Кабміну;

- ПФУ розпочне приймати заяви-розрахунки на виплату лікарняних та декретних в січні 2023 року.

Для отримання фінансування страхувальник, як і раніше, подаватиме заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.

Таку заяву-розрахунок, починаючи з 1 січня 2023 року, подаємо через відповідний інтерфейс в особистому електронному кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Всім роботодавцям буде доступна можливість сформувати та подати заяви-розрахунки безпосередньо з особистого електронного кабінету без залучення додаткового програмного забезпечення.

В пункту меню “Заяви-розрахунки” можна здійснити пошук та перегляд заяв-розрахунків цього страхувальника згідно визначених ним критеріїв: період реєстрації листків непрацездатності, тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності); формування (редагування) та відправку заяви-розрахунку до ПФУ. При формуванні заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.

Як і раніше, за електронними та паперовими листками непрацездатності будуть складатися окремі заяви-розрахунки.

Максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку становитиме 200 штук для поліпшення якості обслуговування та пришвидшення автоматизованого опрацювання заяв-розрахунків.

Також до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути корисними при прийнятті рішення щодо фінансування.

Заяви-розрахунки за паперовими листками непрацездатності необхідно заповнювати в режимі ручного введення даних з прикріпленням сканованих копій паперових листків непрацездатності.

В той же час страхувальники, які з якихось причин не можуть користуватись електронним кабінетом на веб-порталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок в паперовій формі та подати її до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру).

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини