Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Помилки стали основною причиною відхилення заяв-розрахунків на виплату лікарняних – ПФУ

Реклама

ПФУ навів випадки, коли електронну заяву-розрахунок , подану роботодавцем, відхиляють. Найчастіше це стається через помилки.

В електронних заявах-розрахунках, які подають за е-лікарняними, найчастіше допускають такі помилки:

1. Неправильно заповнено реквізити страхувальника: місцезнаходження (вказано не повністю або з помилками), номер рахунку, МФО банку тощо.

2. Не внесено дані щодо приналежності застрахованої особи до пільгової категорії (у разі наявності).

3. Виявлена невідповідність між страховим стажем за останні 12 місяців, який застрахована особа набула фактично, і тим, що зазначено в Реєстрі застрахованих осіб.

4. Неправильно розраховано суму виплат за листком непрацездатності.

Найпоширеніші помилки в електронних заявах-розрахунках за паперовими лікарняними стосуються даних, що вводять вручну: реквізити самого листка непрацездатності, інформація про застраховану особу. Для документального підтвердження скановані копії паперових листків непрацездатності прикріплюють до електронної заяви-розрахунку.

В заявах-розрахунках зі статусом “не прийнято” відображають причину відхилення у вигляді коментаря (в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ).

Саме тому для своєчасного отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно уважно перевіряти всі реквізити та реєстраційні дані.

Ознайомтесь також із публікаціями:

- Заяви-розрахунки на отримання лікарняних подаються до ПФУ із 1 січня: інструкція роботодавцям;

- ПФУ реалізував додатковий функціонал для заяв-розрахунків роботодавців.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини