Міноборони відреагувало на звернення Збройних Сил України та напрацювало пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.
В міністерстві переконують, що під час воєнного стану відсутня потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.
По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до ТЦК і СП, у тому числі для медоглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.
По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.
Схоже саме останній аргумент від Міноборони і стає визначальним. Адже згідно п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII на військовий облік військовозобов'язаних беруть громадян України, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників. Тож, якщо призовний вік буде знижено до 25 років, на військовий облік військовозобов'язаних візьмуть 25 та 26 річних юнаків, які перебували на обліку як призовники, дозволить призивати їх в рамках загальної мобілізації.
Нагадаємо, що воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 18 серпня.
Використовуйте в роботі аналітичні матеріали:
- «Бронювання військовозобов'язаних у 2023 році: умови та порядок»;
- «Складання та ведення списків військовозобов'язаних на підприємстві: вимоги-2023».
Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.