Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Лікарняні за основним місцем роботи – пояснення від Пенсійного фонду

14 червня 2023, 10:55
832
0
Автор:
Реклама

Які документи підтверджують факт неможливості виконання працівником роботи за станом здоров'я? Відповідно до Порядку розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв'язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров'я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за вікомПенсійний фонд у листі від 24.05.2023 р. № 2800-050101-8/28447 торкнувся питання допомоги по тимчасовій непрацездатності за основним місцем роботи. Так, відповідно до пункту 2 розділу II Порядку №1234 листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (медичні висновки) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - РЗО).

Дані до РЗО вносяться на підставі відомостей, що надходять з джерел, передбачених статтею 18 Закону про ЄСВ, зокрема, відомостей про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано, і з якої сплачено страхові внески, що надходять до Пенсійного фонду України від Державної податкової служби України в порядку міжвідомчого обміну.

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною першою статті 22 Закону № 1105 визначено першочерговість реалізації права застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності страхувальниками за основним місцем роботи.

Водночас ПФУ повідомив, що застрахованій особі в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України надано можливість формування витягу з РЗО, в якому містяться відомості про трудові відносини. Для цього призначено пункт меню “Запит на отримання електронних документів” розділу “Комунікації з ПФУ”. Для формування витягу необхідно обрати тип запиту “Витяг з РЗО”. Авторизація застрахованої особи в особистому кабінеті на вебпорталі здійснюється за кваліфікованим електронним підписом (КЕП) або Bank ID.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини