Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли можна продавати пиво без реєстрація платником акцизу — ДПС

28 вересня 2023, 10:05
1166
0
Автор:
Реклама

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області повідомило нюанси щодо торгівлі пивом та обов'язку реєструватися платником акцизу за вказаних умов.

Спершу нагадали, що пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД (пп. 14.1.144 ПКУ).

Однак існує два види пива - зі вмістом алкоголю та безалкогольне. Під безалкогольним пивом розуміють насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об'ємною часткою спирту не більш як 0,5%, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що належить до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202.

Нагадаємо, що пп. 215.3.1 ПКУ ставки акцизного податку встановлено, зокрема, на пиво із солоду (солодове), що належить до товарної групи 2203 00 згідно УКТ ЗЕД.

На товари, що належать до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку ПКУ не встановлено і такі товари не віднесено до групи підакцизних.

Отже, операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються.

Тому у разі продажу суб'єктом господарювання лише пива безалкогольного реєструватися платником акцизу не потрібно.

Усі потрібні документи - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Якщо ви професійно працюєте з НПА, для ознайомлення з рішенням LIGA360 замовте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини