Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Який страховий стаж потрібен для виходу на пенсію за віком у 2024 році

28 листопада 2023, 10:52
32673
0
Автор:
Реклама

В 2024 році зросте тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Тобто, з 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати в своєму активі, як мінімум, 31 рік страхового стажу.

Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу не менше 21 року. За наявності страхового стажу від 15 до 20 років, пенсійні виплати призначать в 65 років.

Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.

Тривалість страхового стажу, що дає право на вихід на пенсію в 60 років, з кожним роком зростатиме. Цей процес триватиме до 2028 року. Так, щоб вийти на пенсію в 60 років в 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу. Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

Про це розказали у ГУ ПФУ у Вінницькій області.

Хочеш отримати більше інформації з цього кадрового питання? Один пошуковий запит - уся аналітика, коментарі, законодавство з теми. Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? Замов LIGA360 - дізнавай першим про найважливіше.

Читайте також:

- Чи може роботодавець звільнити за скороченням штату працівника перед пенсією - Держпраці

- Внутрішній сумісник виконав роботу за договором ЦПХ: як визначити базу нарахування ЄСВ

- Алгоритм виправлення помилок, зроблених під час нарахування лікарняних і декретних

- З декрету в декрет: як оформити й оплатити нову відпустку

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини