Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи повідомляють банки ДПС про наявні в фізособи рахунки для власних потреб, відкриті до її реєстрації підприємцем

1 серпня 2024, 13:30
260
0
Автор:
Реклама

Банківські установи зобов'язані повідомляти контролюючі органи про наявні в фізосіб рахунки / електронні гаманці для власних потреб, відкриті до її реєстрації ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Про це повідомила ДПС в роз'ясненні з категорії 116.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Контролери зауважили, що контролюючі органи відповідно до пп. 20.1.5 ПКУ мають право отримувати безоплатно від платників податків, а також від НБУ, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки в порядку та на підставах, визначених ПКУ, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, інформацію щодо дотримання встановлених НБУ граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у порядку, передбаченому Законом № 2121. Також на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів / електронних грошей на рахунках у банку / небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.

Відповідно до п. 69.2 ПКУ банки, інші фінансові установи, небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунку / електронного гаманця платника податків - юрособи (резидента й нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізособи до контролюючого органу, у якому обліковується платник податків, у день відкриття / закриття рахунку / електронного гаманця.

Обов'язок ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, повідомляти про свій статус банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, у яких такі особи відкривають рахунки / електронні гаманці, передбачено п. 69.7 ПКУ.

У разі встановлення статусу клієнта як самозайнятої особи фінансова установа надсилає до контролюючого органу, у якому обліковується такий платник податків, повідомлення про відкриття або закриття всіх рахунків / електронних гаманців платника податків - самозайнятої особи, які були відкриті / закриті банком, іншою фінансовою установою з моменту набуття такою фізособою статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, відповідно до вимог ст. 69 ПКУ.

Контролюючі органи мають право отримувати безоплатно від банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки та/або копії документів про наявність усіх банківських рахунків / електронних гаманців платників податків.

Радимо також ознайомитися зі статтею ««Клуб білого бізнесу», або Які привілеї передбачено для зразкових платників податків».

Новий контрагент - нові ризики для бізнесу. Переконайтеся, що ваші партнери не мають прихованих міжнародних зв?язків, токсичних зв'язків з рф/рб та судових справ. Замовте презентацію інноваційних можливостей LIGA360.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини