Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які документи великі платники податків мають надавати при перевірці — ДПС

Реклама

Платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням податкових зобов'язань, первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (пп. 16.1.5 ПКУ). У письмовій вимозі податківці мають зазначити конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.

У Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків зауважили, що платник податків повинен надати контролерам у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки (п. 85.2 ПКУ). Такий обов'язок у ного виникає після початку перевірки.

При цьому великий платник податків (далі - ВПП) на запит контролюючого органу зобов'язаний також надати засобами електронного зв'язку в електронній формі копії таких документів, що створюються ним в електронній формі з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту.

Для платників податків, які відповідно до п. 85.2 ПКУ зобов'язані надавати інформацію в електронному вигляді, загальний формат та порядок подачі такої інформації визначаються Мінфіном. У разі невстановлення електронного формату та порядку надання такої інформації платник податків звільняється від обов'язку подання її в електронній формі.

На виконання вимог п. 85.2 ПКУ загальний формат та порядок подачі такої інформації визначено наказом Мінфіну «Про затвердження Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі» від 07.11.2011 р. № 1393.

Цим Порядком визначено формат і структуру надання документів ВПП на запит контролюючого органу в електронній формі, що належать або пов'язані з предметом перевірки.

У п. 3.2 розділу III Порядку передбачено, що електронні документи (інформація) ВПП надають у форматі XML у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), який представляє собою електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані суб'єкта господарювання за певний період. Структура надання електронних документів (інформації) ВПП (стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)) наведена у додатку до Порядку.

Згідно з п. 2.4 розділу II Порядку контролюючими органами забезпечуються:

  • надання відомостей про формат електронних документів (інформації) ВПП шляхом їх розміщення на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України;

  • направлення ВПП запиту у довільній формі про надання електронних документів (інформації) ВПП та відомостей про можливі способи їх подання, електронну адресу та контактні телефони відповідальних осіб;

  • приймання електронних документів (інформації) ВПП відповідно до встановлених вимог;

  • зберігання отриманих електронних документів (інформації) ВПП.

На вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому розміщено інформацію щодо стандартного аудиторського файлу, в тому числі Детальний технічний опис елементів SAF-T UA та XSD (визначення схеми XML) для SAF-T UA, які призначені для платників податків, розробників і постачальників програмного забезпечення, які мають на меті включити функцію експорту даних з вихідної системи обліку згідно з вимогами до SAF-T UA.

Нова LIGA360 - найефективніший помічник у роботі бухгалтера. Завжди тримай під рукою аналітику і відповіді щодо бухгалтерського обліку, звітності, податків та змін воєнного стану. Тільки зараз замов вигідно на умовах Special program.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини