Якщо покупець виявився платником ПДВ і таку помилку виявлено в тому звітному періоді, коли складено податкову накладну, постачальник має скласти:
розрахунок коригування з причиною коригування «103», яким показники такої податкової накладної виводяться в нуль. Такий розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки та підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем);
податкову накладну на покупця - платника ПДВ, дані якої відповідатимуть первинним (бухгалтерським) документам. Така податкова накладна складається датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ та підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН. На цьому наголосили контролери в роз'ясненні із категорії 101.16 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
У податковій декларації з ПДВ відображаються дані про обсяг здійсненої платником господарської операції (дані зайво складеної податкової накладної та розрахунку коригування до неї у податковій декларації з ПДВ не відображаються).
Радимо також ознайомитися зі статтею «Безоплатний експорт у ФОП на загальній системі: валютний нагляд та облік»
Бухгалтере, поспішай! Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Максимум аналітики та корисних інструментів для твоєї роботи. Детальніше за посиланням.