Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова служба роз'яснила порядок обкладення ПДВ операцій з поставки житла

19 жовтня 2012, 17:55
205
0
Реклама

ГНСУ нагадала, що від ПДВ звільняються операції з поставки житла (об'єктів житлового фонду), окрім їх першого постачання, і відмітила, що операцією з першої поставки житла вважається передача права власності (оформлення документів, що встановлюють право) на готове побудоване житло (об'єкт житлового фонду) до першого власника такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва : за рахунок власних засобів підприємства забудовника, за рахунок учасників фонду фінансування будівництва, або за засоби утримувачів облігацій. Така операція підлягає обкладенню ПДВ на загальних підставах.

Операції з подальшої поставки житла (об'єктів житлового фонду) звільняються від ПДВ.

Операції з поставки послуг із спорудження житла за рахунок замовника (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах за правилом першої події.

Також автори листа зробили наступні висновки.

1. Якщо замовник в процесі будівництва до оформлення права власності на нове житло укладає попередні договори купівлі-продажу з фізичними особами, згідно з якими отримує забезпечувальні платежі, операції по перерахуванню таких платежів на рахунок замовника не міняють базу оподаткування у замовника. Тільки при передачі права власності (оформленні документів, що встановлюють право) на готове нове житло фізичній особі (першому власникові нового житла) у замовника виникають податкові зобов'язання.

2. Якщо після завершення будівництва документи, що встановлюють право, на нові квартири оформляються на підприємство-замовника, а пізніше по договорах купівлі-продажу квартир з фізичними особами переоформляються на таких фізичних осіб, операцією з першої поставки житла вважатиметься операція оформлення документів, що встановлюють право, на замовника. Подальше переоформлення права власності на фізичних осіб не вважатиметься операцією з першої поставки житла, а тому ця операція звільнятиметься від ПДВ.

3. Якщо будівництво житла здійснюється забудовником за рахунок притягнених засобів ФФС, податкові зобов'язання у забудовника виникають:

- по операціях з поставки послуг із спорудження житла на загальних підставах за правилом першої події;

- по операціях по передачі права власності (оформленню документів, що встановлюють право) на готове побудоване житло (об'єкт житлового фонду) до першого власника такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва, в періоді передачі права власності (оформлення документів, що встановлюють право) на готове побудоване житло.

Операції по перерахуванню забудовникові засобів, притягнених ФФС, не міняють податковий кредит ФФС і податкові зобов'язання забудовника (лист від 03.07.2012 р. № 18073/7/15-3417-13).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини