Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Платники податків обговорили тему податкових різниць

27 листопада 2012, 11:35
159
0
Реклама

У засіданні "Бухгалтерського клубу", яке відбулося в Асоціації платників податків України 22 листопада 2012 року, брало участь понад 35 членів Асоціації, фахівців Генеральної дирекції Асоціації, а також начальника відділу податку на прибуток підприємств Міністерства фінансів України Олена Маркевич і заступник начальника Управління Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Олег Ангелов. Брали участь в засіданні і представники компанії "ЛІГА: ЗАКОН".

Головним питанням порядку денного стала актуальна тема для усіх підприємств, установ, організацій і інших юридичних осіб усіх форм власності, які відповідно до НКУ визначені платниками податку на прибуток підприємств і подають Декларацію по податку на прибуток : "Податкові різниці: що на нас чекає в 2013 році"?

На засіданні обговорювалися вплив податкових різниць на об'єкт оподаткування на прибуток, облік курсових різниць і віддзеркалення/невіддзеркалення їх на рахунках бухгалтерського обліку, їх місце і значення у фінансовій звітності.

Присутні відкрито дискутували з тематики засідання : виявлення і віддзеркалення податкових різниць в звітності, механізм реєстрації і накопичення відповідної інформації про тимчасові і постійні податкові різниці, недоцільність супроводу у фінансовій звітності їх окремими кореспондуючими рахунками, правомірність свого бачення підприємством податкових різниць в частині їх постійності або тимчасовості, правомірність віднесення резерву відпусток по заробітній платі до тимчасових податкових різниць, підходи до перевірки податкових різниць державною податковою службою і т. п.

Крім того, учасники засідання відмітили, що сьогодні необхідно закріпити в НКУ право платника податків на вибір віднесення суми витрат, пов'язаної з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів в розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів на початок звітного року, до складу витрат або на збільшення балансової вартості основних засобів.

Учасникам засідання "Бухгалтерського клубу" був наданий перелік основних видів постійних і тимчасових різниць у вигляді таблиць, Методичні рекомендації за розрахунком податкових різниць і форми звітності, розробленої, але ще не затвердженої Мінфіном, відповідно до положень НКУ, Законом "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", Положенням бухгалтерського обліку "Податкові різниці", Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку.

На завершення зустрічі учасники домовилися про подальшу співпрацю, обговорення і надання пропозицій, які сприятимуть гармонізації бухгалтерського і податкового обліку.

(по матеріалах Асоціації платників податків України)

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини