Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Коли виплата дивідендів нерезидентам - контрольована операція?

1.10.2018, 12:40
115
0

ДФС разом із Мінфіном висловили спілну позицію щодо оподаткування виплати дивідендів нерезидентам.
ДФС разом із Мінфіном висловили спілну позицію щодо оподаткування виплати дивідендів нерезидентам.

Загалом, дивіденди (в т. ч. нерезидентам) можуть виплачуватися як у грошовій, так і в натуральній формі. Власне від цього багато в чому залежить і порядок оподаткування такої виплати.

Наразі офіційна позиція ДФС і Мінфіну зводиться до того, що виплата дивідендів нерезидентам у грошовій формі не є контрольованою операцією та не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток.

Причому, як стверджують у Мінфіні, оскільки жоден з методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" не може бути застосований до виплати таких дивідендів, а отже, не існує законодавчо визначеної можливості проконтролювати таку операцію на відповідність цього принципу, у визнанні її контрольованою та включенні до звіту про контрольовані операції не має сенсу.

Водночас, якщо нерезидентам дивіденди виплачуються у негрошовій формі, то відповідно до вимог пп. 57.11.2 ПКУ до таких операцій застосовуються правила трансфертного ціноутворення у порядку, встановленому ст. 39 ПКУ.

Див. листи Мінфіну від 26.09.2018 р. № 11420-10-10/25191 та ДФС від 27.09.2018 р. № 29993/7/99-99-15-02-02-17.

Нагадаємо: раніше податківці були переконані у зворотньому (див., зокрема ІПК ДФС від 09.08.2018 р. № 3481/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, від 04.09.2018 р. № 3845/6/99-99-15-02-02-15/ІПК та від 12.01.2018 р. № 119/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Добірку корисних матеріалів щодо оподаткування дивідендів можна знайти тут.

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше