Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Помилки в розрахунку від'ємного значення ПДВ: практичні ситуації

10.20, 18 червня 2018
7249
0

Помилки, яких припустилися в розрахунку від'ємного значення ПДВ, виправляти найбільш незручно. Адже, якщо вони впливають на результати кількох декларацій, доводиться коригувати всі викривлені декларац...

Помилки, яких припустилися в розрахунку від'ємного значення ПДВ, виправляти найбільш незручно. Адже, якщо вони впливають на результати кількох декларацій, доводиться коригувати всі викривлені декларації. Про те, як це зробити, і йтиметься в статті.

Розпочнімо з того, що з 01.06.2018 набуває чинності Наказ № 381, яким додатки 1, 5 і 9 до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції. Тому вказані додатки в разі уточнення показників декларації з ПДВ уже з 1 червня 2018 р. треба подавати за новою формою (див. роз'яснення з розділу 101.23 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).

Загальні принципи

Від'ємне значення ПДВ відображають у р. 21 "Cума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)" декларації.

Показники цього рядка виправляють у такому порядку (п. п. 5, 6 розд. VI Порядку № 21, ІПК ДФСУ від 11.07.2017 р. № 1122/6/99-99-15-03-02-15/ІПК):

1) якщо в майбутніх звітних періодах виправлення цього значення не впливає на значення р. 18 "Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) (позитивне значення), яке сплачується до державного бюджету" або р. 20.2 "підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2.1 + рядок 20.2.2) (рядок 3 Д3):" уточнюючий розрахунок потрібно подати за один звітний період, у якому вносять відповідні зміни;

2) якщо виправлення значення р. 21 декларації впливає в майбутніх періодах на значення р. 18 або р. 20.2 уточнюючий розрахунок треба подати за кожний звітний період, у якому значення р. 21 декларації вплинуло на значення р. 18 або р. 20.2 (п. 6 розд. VI Порядку № 21, ІПК ДФСУ від 11.07.2017 р. № 1122/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Показник із гр. 6 р. 21 уточнюючого розрахунка переносять у р. 16.2 "збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами поданих уточнюючих розрахунків*" декларації за той період, у якому було подано уточнюючий розрахунок (пп. 5 п. 4 розд. V Порядку № 21). Крім того, потрібно заповнити відповідну таблицю, наведену у виносці до р. 16.2 декларації.

LIGA: REPORT організовує БЕЗКОШТОВНИЙ вебінар для бухгалтерів, присвячений земельним питанням.

Дата і час проведення вебінару: 21.06.2018 р. об 11:00.

Для реєстрації на вебінар пройдіть за посиланням.

Від'ємне значення вказуємо також у додатку Д2 "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду" до податкової декларації з ПДВ.

На думку податківців, помилки в додатку Д2 потрібно виправляти так (див. роз'яснення з розділу 101.24 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ):

1) якщо помилки вплинули на показники декларації, в уточнюючому додатку Д2 потрібно збільшити/зменшити числові дані за рядком, який раніше вже був у додатку, тобто зі знаком "+" або "-" уточнюємо значення цього рядка;

2) якщо необхідно додати новий або вилучити наявний рядок додатка, то такий рядок повторюємо на повну суму зі знаком "+" або "-".

При цьому після заповнення уточнюючого розрахунка в податковій декларації з ПДВ потрібно:

- до графи 4 - перенести показники податкової декларації з ПДВ, додаток Д2 до якої уточнюється;

- до графи 5 - перенести всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок;

- у графі 6 - відобразити різницю;

3) якщо помилки в додатку Д2 не пов'язані з вартісними показниками додатка (наприклад, неправильно зазначено індивідуальний податковий номер, звітний податковий період, дата/номер документа (акта або довідки)), помилку виправляємо так: помилковий запис потрібно повторити, вартісні показники - сторнувати (показуємо зі знаком "-"), далі навести правильний запис за операцією з виправленими показниками (зокрема, і вартісні дані); підсумковий рядок "Усього" заповнювати не потрібно.

При цьому після заповнення уточнюючого розрахунка необхідно до графи 4 декларації перенести показники податкової декларації з ПДВ, додаток Д2 до якої уточнюємо; до графи 5 - перенести всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (у цьому випадку вони відповідають показникам із графи 4); графу 6 - не заповнювати. Продемонструймо цю процедуру на прикладах.

Приклад. 1

Умова:

Платник у травні 2018 р. виявив, що в додатку Д2, поданому до декларації за березень 2018 р., було зроблено помилку: від'ємне значення за лютий 2018 р. становить 1000 грн, а не 3000 грн. При цьому ця помилка не вплинула на показники р. 18 і р. 20.2 декларацій за квітень 2018 р. Помилку виправляють до подання податкової декларації з ПДВ за травень 2018 р.

Рішення:

Виправлення виконуємо в додатку Д2 до уточнюючого розрахунка, поданого до податкової декларації з ПДВ за березень 2018 р., так...

Повний текст матеріалу "Помилки в розрахунку від'ємного значення ПДВ: практичні ситуації" видання БУХГЕЛТЕР&ЗАКОН з прикладами заповнення Декларації знаходиться за посиланням.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему