Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заповнюємо таблицю 6 оновленої Форми № Д4: практичні ситуації

10.15, 7 вересня 2018
3288
0

Починаючи із серпня звітність з ЄСВ потрібно подавати за оновленими формами. І хоча таблиця 6 Форми № Д4 практично не змінилася (у ній є лише незначні правки щодо уточнення найменування граф), з'явили...

Починаючи із серпня звітність з ЄСВ потрібно подавати за оновленими формами. І хоча таблиця 6 Форми № Д4 практично не змінилася (у ній є лише незначні правки щодо уточнення найменування граф), з'явилися нові категорії застрахованих осіб, новий код типу нарахувань "14", уточнено порядок заповнення деяких граф. Тому звертаємо увагу на нововведення.

Про особливості заповнення таблиці 6 Форми № Д4 з прикладами ми розповідали в матеріалі "Заповнюємо звітність з ЄСВ: практичні ситуації". Усі розглянуті в цій статті ситуації залишаються актуальними й під час заповнення нової форми звітності. Тому в цьому матеріалі розглянемо лише ситуації, котрі проілюструють новації під час подання звітності з ЄСВ за серпень 2018 року.

Код категорії ЗО та кількість календарних днів у реквізитах 13 і 14

Основні правила заповнення реквізитів 13 - 16 таблиці 6 Форми № Д4залишилися незмінними, але варто звернути увагу на деякі нововведення.

Серед новацій, які потрібно врахувати під час їх заповнення:

• нові коди категорії застрахованої особи застосовуються, зокрема, для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу (коди 50 - 63), а також для працівників з інвалідністю, яким зберігають середній заробіток у зв'язку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом (код 66);

• кількість днів звільнення від роботи на підставі довідки по догляду за хворою дитиною (форма № 138/о) тепер зазначають у реквізиті 14 "Кількість календарних днів без збереження заробітної плати".

Проте незрозуміло, чому йдеться тільки про догляд за хворою дитиною, а не за членом сім'ї, а також якщо мали на меті саме забезпечити наявність повної інформації для розрахунку страхових виплат, то чому тоді не врахували інші випадки, коли зарплата не зберігається, зокрема період з моменту направлення на МСЕК і до моменту огляду для осіб з інвалідністю (так звана неоплачувана непрацездатність)?

Отже, під час заповнення таблиці 6 Форми № Д4 потрібно зважати на норми п. 9 р. IV Порядку № 435 щодо відображення лікарняних, а саме:

• суми лікарняних за поточний і минулі періоди відображають окремо з кодом категорії застрахованої особи "29" ("36", "37", "39"), код типу нарахувань у реквізиті 10 не заповнюють;

• суми, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, вносять до граф 17 і 18, зазначаючи відповідний місяць, в сумі, що припадає на дні непрацездатності у цьому місяці;

• у реквізиті 13 "Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності" проставляють дні оплачуваної непрацездатності, що припадають на відповідний місяць;

• у реквізиті 14 "Кількість календарних днів без збереження заробітної плати" показують не тільки дні відпустки без збереження зарплати, а й кількість неоплачуваних днів на підставі довідки по догляду за хворою дитиною.

Тимчасова непрацездатність і довідка по догляду за хворою дитиною

Насамперед нагадаємо: у звітності з ЄСВ за серпень 2018 року відображаємо ті виплати, які було нараховано в бухобліку протягом звітного місяця. Проте нараховані суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відображаємо в таблиці 6 Форми № Д4, зазначаючи в реквізиті 11 місяць, за який нараховано лікарняні (у частині, що припадає на цей місяць)...

В продовженні статті "Заповнюємо таблицю 6 оновленої Форми № Д4: практичні ситуації" розглянуто практичні ситуації заповнення.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему