Передусім зауважимо, що на сьогодні Мінфін не врегулював питання щодо перенесення залишків активів, зобов'язань і капіталу у формат "комерційного" Плану рахунків, поклавши цей "методологічний" тягар на плечі медзакладів, які вже встигли перевтілитися в підприємства.
І щоб хоч якось полегшити цей тягар, спробуємо розібрати деякі основні моменти, які посприяють плавному переходу на новий формат обліку.
Підготовчі заходи
Перенесення залишків активів, зобов'язань і капіталу з бюджетних субрахунків на госпрозрахункові, що відбувається в процесі реорганізації юрособи, значно відрізняється від класичного перенесення залишків під впливом зміни методології бухобліку в бюджетній сфері. Адже зміна організаційно-правової форми супроводжується ліквідацією старої юрособи й утворенням нової, з усіма наслідками такого перетворення.
Отже, вихідною точкою для початку перенесення таких залишків буде передавальний акт (баланс). У ньому будуть зафіксовані всі необхідні відомості щодо активів, капіталу та зобов'язань, які в підсумку сформують вхідні залишки новоствореного підприємства.
Нагадаємо: такий передавальний акт затверджується комісією з реорганізації медзакладу на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування після проведення повної інвентаризації.
Але перш ніж ці відомості осядуть на бухгалтерських рахунках, медзакладу необхідно звести їх в один документ - Робочий план рахунків. Його зазвичай затверджують розпорядчим документом про організацію бухобліку, хоча інколи долучають до облікової політики як додаток до наказу*.
* Рекомендації щодо того, як переналаштувати облікову політику реорганізованим медзакладам, читайте в матеріалі "Заклад охорони здоров'я став підприємством: розбираємо обліково-політичний ребус".
Продовження матеріалу "Медзаклади в новому КНП-статусі: переносимо залишки необоротних активів на "комерційні" субрахунки" читайте за посиланням. Докладніше про особливості діяльності медзакладів у перехідний період читайте, зокрема, у матеріалах: "Заклад охорони здоров'я змінив статус на КНП: які записи вносимо до трудової книжки"; "За яким КЕКВ медзаклади - одержувачі бюджетних коштів мають освоювати поточні видатки". Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |