Організаційні процедури
Насамперед правонаступник має врахувати, що згідно з пп. 98.2.2 ПКУ, якщо реорганізацію здійснюють об'єднанням двох або більше платників податків в одного платника податків із ліквідацією платників податків, які об'єдналися, об'єднаний платник податків набуває всіх прав та обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися. Для процедури приєднання це означає, що особа, до якої приєдналося підприємство, набуває всіх прав та обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань або податкового боргу особи, що приєдналася.
Реорганізація платника податків не змінює строків погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, утвореними в результаті такої реорганізації (п. 98.7 ПКУ).
Водночас, якщо сума надміру сплачених грошових зобов'язань або невідшкодованих податків і зборів платника податків перевищує суму грошових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, суму перевищення перераховують у розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно до його частки в майні, яке розподіляється згідно з передавальним актом (п. 98.9 ПКУ).
Податок на прибуток
Для правонаступника жодних коригувань фінансового результату до оподаткування саме за операціями приєднання в ПКУ не передбачено. Тому такі платники відображають операції приєднання в "прибутковому" обліку лише на підставі даних бухгалтерського обліку.
Облік отриманих активів від особи, що приєднується, також ведуть у загальному порядку. Зокрема, об'єкти основних засобів і нематеріальних активів юридичної особи, яка припиняється у зв'язку з проведенням реорганізації, зараховують до складу відповідних груп основних засобів і нематеріальних активів платника податків-правонаступника за балансовою вартістю на дату затвердження передавального акта, і вони підлягають амортизації в порядку, визначеному ПКУ…
Продовження матеріалу "Приєднання підприємств: податковий облік у правонаступника" читайте за посиланням. Також на цю тему читайте статті: "Приєднання підприємств: правові й організаційні аспекти"; "Приєднання підприємств: бухгалтерський облік у сторін"; "Приєднання підприємств: частка ТОВ належить фізичній особі". Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |