Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Приєднання підприємств: бухгалтерський облік у сторін

Порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій із приєднання підприємств у нормативних документах не висвітлено. Через це в практиків виникають питання, на які ми відповімо в статті.

Як оформлюють приєднання

У законодавчих актах як документ, яким оформлюють операцію з приєднання, згадують передавальний акт. Але форму такого передавального акта не затверджено.

У п. 12 ч. 1 ст. 15 Закону № 755 зазначено, що передавальний акт у разі злиття повинен відповідати вимогам, установленим законом. Справжність підписів на передавальному акті й розподільному балансі юридичної особи потрібно засвідчити нотаріально, крім випадків, передбачених законом.

До законодавчих вимог, що регламентують це питання, можна віднести лише положення ч. 2 ст. 107 ЦКУ. Ця норма встановлює, що передавальний акт має містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, усіх його кредиторів і боржників, включаючи зобов'язання, які сторони оскаржують.

Передавальний акт затверджують учасники юридичної особи або орган, що ухвалив рішення про її припинення, крім випадків, установлених законом (ч. 3 ст. 107 ЦКУ).

Основною частиною передавального акта є передавальний баланс, у якому відображають всі активи й пасиви підприємства, що приєднується, на дату складання акта. До акта потрібно додати розшифрування щодо кожного рядка балансу.

Примірники передавального акта, які підписали голова та члени комісії з припинення юридичної особи й затвердили учасники юридичної особи, передають до органу, що здійснює державну реєстрацію юридичної особи, яка припиняється, за місцем її державної реєстрації, а також до органу, що здійснює державну реєстрацію юридичної особи - правонаступника, за місцем її державної реєстрації ч. 3 ст. 107 ЦКУ, ч. ч. 1, 14 ст. 17 Закону № 755).

Крім того, сторони можуть…

Продовження матеріалу "Приєднання підприємств: бухгалтерський облік у сторін" читайте за посиланням.

Також на цю тему читайте статті:

"Приєднання підприємств: податковий облік в особи, що приєднується";

"Приєднання підприємств: податковий облік у правонаступника";

"Приєднання підприємств: частка в ТОВ належить фізичній особі".

Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему