Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Скасування припису та штрафу Держпраці: судова практика на допомогу

В цій статті торкнемося процесуальних питань, які можуть бути підставою для скасування припису/штрафу, а проблеми правильності застосування норм матеріального права висвітлювати не будемо.

Якщо немає правових підстав для перевірки, припис підлягає скасуванню без надання йому правової оцінки. У законодавстві не передбачено такої підстави для здійснення контролю, як проведення перевірки згідно з ухвалою слідчого судді в межах кримінального провадження

ВС у постанові від 19.10.2018 р. у справі № 805/3137/17-а наголошує: якщо правових підстав для перевірки немає, припис підлягає скасуванню без надання правової оцінки.

Суд зауважує, що в законодавстві не передбачено можливості здійснення позапланової перевірки Держпраці відповідно до ухвали слідчого судді в кримінальному провадженні. У резолютивній частині ухвали від 25 липня 2017 р. сказано:

Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки з питань додержання суб'єктом господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення...

Проведення позапланової виїзної перевірки доручити співробітникам Головного управління Держпраці в Донецькій області.

 

Суд звернув увагу, що прямого зобов'язання щодо призначення позапланової перевірки слідчий суддя не давав, а лише дозволив її здійснення й визначив суб'єкт, який може провести таку перевірку. Відповідач, отримавши ухвалу, мав можливість перевірити повноваження контролюючого органу, надані законом, на виконання такого рішення.

Суди попередніх інстанцій звертаються до...

Продовження матеріалу "Скасування припису та штрафу Держпраці: судова практика на допомогу" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

На цю тему також будуть корисні статті:

"Трудові перевірки - 2018: процедурні нюанси";

"Перевірки дотримання законодавства про працю: працюємо на випередження";

"Проведення перевірок органами Держпраці";

"Проведення перевірок у сфері трудових відносин".

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему