Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни до ПКУ – 2019: новації в реєстрації акцизних накладних

Новації у сфері СЕАРП зачепили й порядок оформлення акцизних накладних. Ці зміни набувають чинності з 01. 07. 2019, проте ознайомитися з ними не завадить уже зараз. Про це й поговоримо в статті.

Нові правила ведення СЕАРП

Відповідно до нової редакції п. 232.1 ПКУ (набуває чинності з 01.07.2019) у СЕАРП облік обсягів пального вестимуть окремо за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у розрізі:

- платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та

- акцизних складів / акцизних складів пересувних.

Обсяги ввезеного на митну територію України пального обліковуватимуть в СЕАРП у такій послідовності:

1) зараховуватимуть автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників акцизного податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

2) розподілятимуть між акцизними складами пересувними, які використовують під час такого увезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), складених платником акцизного податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.

Облік обсягів пального в СЕАРП буде також вести ДФСУ. Як і тепер, одиницею обліку обсягів пального в СЕАРП будуть літри, приведені до температури 15° C. При цьому відпущені літри в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, уважаються як літри, приведені до температури 15° C. Такі одиниці обліку для пального повинні використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних / розрахунках коригування до акцизних накладнихдекларації акцизного податку.

СЕАРП забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:

- обсягів пального в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРАН;

- обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, у розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних;

- обсягів пального, на які платники акцизного податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального за рахунок коштів, сплачених до бюджету, у СЕАРП у розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних;

- сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального;

- обсягів залишків пального в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних, на які платники акцизного податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в ЄРАН.

СЕАРП працюватиме...

Продовження матеріалу "Зміни до ПКУ - 2019: новації в реєстрації акцизних накладних" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Також на цю тему читайте такі матеріали:

"Зміни до ПКУ - 2019: адміністрування податків";

"Зміни до ПКУ - 2019: ПДВ";

"Зміни до ПКУ - 2019: податок на прибуток і ТЦУ";

"Зміни до ПКУ - 2019: місцеві податки та збори";

"Зміни до ПКУ - 2019: чого очікувати щодо ПДФО та ЄСВ";

"Зміни до ПКУ - 2019: екоподаток, рента й плата за землю";

"Зміни до ПКУ - 2019: вимоги до обладнання акцизного складу";

"Зміни до ПКУ - 2019: нові штрафи за порушення обігу пального";

"Зміни до ПКУ - 2019: нові правила ліцензування обігу пального";

"Зміни до ПКУ - 2019: на що впливає нова термінологія СЕАРП".

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему