Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Декларація підприємця-загальносистемника: коротко про головне

Давайте пригадаємо основні моменти щодо подання декларації підприємця-загальносистемника та нюанси, без яких у нашому законодавстві не обійтись.

Хто подає майнову декларацію

Усі підприємці, які протягом 2018 року перебували на загальній системі оподаткування, відповідно до п. 177.5 ПКУ мають подати декларацію про майновий стан і доходи.

Підприємці, які перейшли на сплату єдиного податку

Чинне законодавство передбачає для таких загальносистемників подавати ще й квартальну декларацію. Але тут не все так просто. Тож розгляньмо 4 ситуації.

1. Підприємець, зареєстрований як загальносистемник у минулих роках, вирішив у новому році перейти на сплату єдиного податку. У такому разі майнову декларацію потрібно подати за результатами року. При цьому подавати квартальну декларацію не потрібно.

2. Новостворений у 2018 році ФОП на загальній системі відразу в місяці реєстрації подав заяву про перехід на єдиний податок I та II груп - такому підприємцю необхідно подати декларацію за результатами кварталу, у якому було розпочато діяльність. Платниками єдиного податку такі підприємці є з 1-го числа місяця, що настає за датою реєстрації.

У разі переходу ФОП на єдиний податок III та IV груп подавати квартальну звітність не потрібно.

3. Новостворений ФОП переходить на єдиний податок за загальним правилом,...

Продовження матеріалу "Декларація підприємця-загальносистемника: коротко про головне" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему