Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Готівкові розрахунки на відокремлених підрозділах

16.10, 15 жовтня 2019
2009
0

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29. 12. 2017 р. № 148 (далі — Положення про касові операції), передбачено низку особл...

Передусім зауважимо, що Положення про касові операції оперує терміном "відокремлений підрозділ", що охоплює як філії, представництва, відділення, так і інші стаціонарні чи пересувні структурні підрозділи, де реалізують товари, надають послуги та здійснюють розрахункові операції (див. пп. 2 п. 3 Положення про касові операції). Тому якщо у вашому ВП проводять готівкові розрахунки, слід брати до уваги низку обов'язкових вимог, про які, власне, зараз і розповімо.

Оприбуткування готівки

Як передбачено п. 12 Положення про касові операції, кожне підприємство має обов'язково розробити й затвердити наказом по підприємству Порядок оприбуткування готівки в касі. У ньому слід максимально врахувати особливості роботи підприємства загалом та його ВП, зокрема: внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок й особливості здавання готівкової виручки тощо.

Про те, як скласти цей документ, а також його зразок ви знайдете у статті "Порядок оприбуткування готівки в касі підприємства: як правильно скласти".

А загалом механізм оприбуткування готівки, передбачений п. 11 Положення про касові операції, залежить від того, чи використовують у ВП окрему касову книгу.

Нагадаємо: відповідно до п. 39 Положення про касові операції обов'язково касову книгу заводять на ВП, які проводять операції з:

·приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням прибутковим касовим ордером

або

·видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами й відомостями.

Такі ВП, навіть у разі використання РРО та/або РК, повинні бутивилучені з місця продажу (зі скриньки РРО) кошти, оформити прибутковим ордером, а здану до банку готівку - видатковим касовим ордером.

Натомість ВП, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або РК, але не проводять операцій із приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, касової книги не ведуть. Хоча й можуть вести її за бажанням.

Так от, оприбуткування готівки в касах ВП, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, передбачає забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ , і внесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до КОРО (у разі її використання ).

Своєю чергою, оприбуткуванням готівки в касах ВП, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами й веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

"Ліміт каси та порядок здавання виручки" читайте в матеріалі видання "Інтерактивна Бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему