Насамперед зазначимо, що обов'язок подання до ДПС Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі - Повідомлення) передбачено ст. 24 КЗпП. Зокрема, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.
Далі коротко нагадаємо порядок подання Повідомлення.
Куди слід подавати Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Відповідно до Постанови № 413 Повідомлення подає власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа до територіальних органів ДФС (наразі ДПС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Водночас зазначимо, що Повідомлення має встановлену форму, затверджену Постановою № 413.
При цьому Повідомлення, надані до територіальних органів ДПС не за основним місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою, вважаються такими, що не подавались (див. роз'яснення з категорії 301.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua), лист Міжрегіонального ГУ ДФСУ від 03.09.2015 р. № 21446/10/28-10-06-11).
Коли слід подавати Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Повідомлення необхідно подати до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором (Постанова № 413). Тобто якщо працівник повинен стати до роботи 26.11.2019, то Повідомлення потрібно подати 25.11.2019.
Крім того, з огляду на наведене, Мінсоцполітики зазначає, що дата наказу про прийняття працівника на роботу і дата початку роботи працівника в Повідомленні не співпадають (див. лист Мінсоцполітики від 10.08.2015 р. № 1038/13/84-15).
В продовженні матеріалу читайте " У який спосіб можна подавати Повідомлення про прийняття працівника на роботу" та " Виправлення помилок у Повідомленні про прийняття працівника на роботу" видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН за посиланням. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.