Які вимоги висувають до приватних виконавців
Головними законодавчими актами, що регламентують діяльність приватних виконавців, є Закон № 1403 і Закон № 1404. Водночас у цій сфері діє також низка підзаконних нормативних актів, як-от, зокрема, Порядок № 554, Порядок № 643, Положення № 2432/5, Порядок № 1979/5, Порядок № 2431/5, Порядок № 3053/5, Порядок № 3284/5.
Згідно із ч. 1 ст. 16 Закону № 1403 приватним виконавцем може бути громадянин України, уповноважений державою здійснювати діяльність із примусового виконання рішень у порядку, установленому законом.
А саме: приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, одержав вищу юридичну освіту не нижче за другий рівень, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права після одержання відповідного диплома не менш як два роки та склав кваліфікаційний іспит (ч. 1 ст. 18 Закону № 1403).
Приватний виконавець під час провадження своєї діяльності не може займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (ч. 3 ст. 18 Закону № 1403).
Винятками є:
- викладацька, наукова й творча діяльність,
- діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора),
- інструкторська й суддівська практики зі спорту,
- робота в органах Асоціації приватних виконавців України.
Навчання приватного виконавця
Порядок допуску до професії приватного виконавця затверджено Наказом № 3053/5. Зокрема, навчання осіб, які мають намір провадити діяльність приватного виконавця, полягає у проведенні навчальними закладами (установами) навчальних курсів зі здобуття знань у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів із видачею свідоцтва про проходження навчання.
Перелік закладів, що проводять курси, підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України (https://minjust.gov.ua/m/informatsiya-ta-zrazki-dokumentiv). Строк проведення курсів становить не менш як один календарний місяць (п. 14 розд. II Порядку № 3053/5).
Термін дії свідоцтва становить один рік із дати його видачі (п. 19 розд. II Порядку № 3053/5). Структурний підрозділ Мін'юсту України веде узагальнений облік осіб, яким видано свідоцтва. Свідоцтва, видані закладами, не внесеними до Переліку закладів на дату його видачі, є недійсними (п. 21 розд. II Порядку № 3053/5).
В продовженні матеріалу читайте про " Стажування приватного виконавця"та "Кваліфікаційний іспит" видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН за посиланням. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.