Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Виправлення помилок у формі № 1ДФ

16.30, 27 листопада 2020
2898
0

Як виправляти помилки у формі № 1ДФ і як за них штрафують

Оскільки форма № 1ДФ належить до податкових декларацій, то виправлення помилок у ній можна було б проводити в порядку, передбаченому п. 50.1 ПКУ для податкових декларацій, тобто: подаючи уточнюючий розрахунок з одночасною сплатою 3-відсоткового штрафу, чи зазначаючи відповідні уточнені показники у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені, зі сплатою 5-відсоткового штрафу.

Однак п.п. 4.1-4.4 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі - Порядок № 4) допускають виправлення помилок лише шляхом подання:

- звітного нового податкового розрахунку за формою № 1ДФ, який подають до закінчення строку його подання (п. 4.2 Порядку № 4);

- уточнюючого податкового розрахунку за формою № 1ДФ, який подають після спливу строку подання звітного розрахунку (як за звітний, так і за попередні періоди).

Механізм коригування показників форми № 1ДФ і порядок його застосування під час усунення найпоширеніших помилок ми розглянули в статті "Виправлення помилок у формі № 1ДФ", яку ми опублікували у відкритому доступі в межах теми минулого тижня "ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК".

Окрім того, ми підготували читачам такі матеріали:

Для доступу до матеріалів сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему