Починаючи зі звітності за І квартал 2021 року об'єднана форма подаватиметься щоквартально, протягом 40 календарних днів після звітного кварталу. Інформацію у звітності слід подавати з розбивкою за місяцями, а окремий розрахунок за рік подавати не треба - лише за І-ІV квартали.
Нова звітність містить добре знайомі елементи для бухгалтерів, такі як таблиці Звіту з ЄСВ. Проте є і нововведення, що потребують детальних роз'яснень. Наприклад, це новий податковий розрахунок за типом “Довідковий”. Такий тип розрахунку подається у разі призначення застрахованим особам поза межами звітного квартального періоду пенсії, матеріального забезпечення або страхових виплат. У нього включають відомості лише щодо тих осіб, яким потрібно призначити зазначені виплати.
Новий тип розрахунку викликав багато питань у бухгалтерів: щодо порядку заповнення, термінів подання й необхідності включення до квартального звіту. І це лише вершина айсбергу. Як і будь-які зміни нормативів, об'єднана звітність з ПДФО та ЄСВ обросла масивом тем, що вимагають ясності. Про те, які інструменти допоможуть з нововведеннями, розкажемо у цьому огляді.
Де знайти текст та роз'яснення щодо наказу Мінфіну?
Текст наказу Мінфіну №773 та повна база українського законодавства є у LIGA360: Бухгалтер. Але текст документу - це тільки початок роботи. Система дозволяє напряму перейти в аналітику, форми й бланки, а також у ті законодавчі акти, на яких базується новий норматив.
Так, до наказу про об'єднану звітність у LIGA360 є:
85 аналітичних матеріалів (офіційні роз'яснення та відповіді від Державної фіскальної служби);
Бланки Exel для всіх 6 додатків форми;
Законодавство (офіційні листи Мінфіну й Пенсійного фонду; прямі переходи на всі закони, що згадуються в наказі №773).
Система щоденно доповнюється актуальною інформацією.
Щоб побачити відповідні документи, скористайтесь інструментом “Зворотні зв'язки” (див. зображення).
Рис. 1 |
Як зручніше заповнити нові форми?
Помилки у бухгалтерському обліку коштують дорого. Особливі ризики є у поданні звітності за формами, що представлені вперше. Бухгалтери ще не подавали об'єднану звітність з ПДФО, військового збору та ЄСВ, а відповідно можуть не врахувати всіх нюансів.
Тут стають у пригоді цифрові інструменти. У LIGA360: Бухгалтер є онлайн-сервіс звітності, що дозволяє:
· Перейти в актуальні форми й бланки;
· Скористатися алгоритмами заповнення та віртуальним помічником;
· Перевірити взаєморозрахунки з державою;
· Направити звітність до відповідного органу.
Рис. 2 |
Як автоматично відстежувати законодавчі зміни?
Щоб повноцінно виконувати робочі завдання, бухгалтери щоденно моніторять зміни законодавства. Окрім об'єднаної звітності з ПДФО, військового збору та ЄСВ, цей рік знаменується частими змінами карантинних обмежень та спеціальних умов для бізнесу.
Не пропустити нововведення допомагають смарт-сигнали у LIGA360. Це автоматичні сповіщення про будь-які зміни. Їх можна налаштувати:
· Для ваших тем (облік і податки, персонал, бізнес в умовах карантину, тощо);
· Для документів за реквізитами;
· Для окремих абзаців або пунктів у НПА.
Рис. 3 |
Де читати професійні видання та експертну аналітику?
Зарплата й кадри, податки, обмеження й пільги на карантині - ось лише декілька тем, які бухгалтери переглядають кожного дня. Експертна аналітика про найважливіші теми бухгалтерської галузі є у LIGA360.
Система надає доступ до професійних видань “Інтербух”, “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”. А ще ви можете налаштувати персональну стрічку новин, щоб читати улюблені видання на одній платформі. Також у LIGA360 можна налаштувати переадресацію новин в Telegram.
Щоб отримати всю повноту галузевої інформації, пропонуємо пакетне рішення LIGA360: Видання для бухгалтера.
Рис. 4 |
Комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 включає понад 50 інструментів для роботи бухгалтерів. Усі вони зекономлять ваш час на підготовці об'єднаної звітності та підготують до будь-яких змін в майбутньому. Щоб оцінити можливості системи, скористайтеся тестовим доступом.