Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОП-єдинник і РРО/ПРРО – 2022: міфи та реалії

Сьогодні є чимало версій щодо незастосування чи застосування РРО/ПРРО від різних експертів і не зовсім експертів. Проте мало хто говорить про наявне підводне каміння, а про це потрібно говорити, і гов...

Нещодавно, щоб знизити градус "РРО/ПРРО-істерії" до ФОП зі своєї ФБ-сторінки звернувся голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики п. Гетьманцев Д. О., який заспокоїв підприємців і, зокрема, зазначив, що:

- у ФОП не виникає обов'язку вести облік первинних документів. ДПС не може вимагати від них (за винятком трьох ризикових груп) первинні документи;

- попереднє програмування товарів необхідне лише в разі реалізації підакцизних товарів;

- у селах, магазинах, які реалізують непідакцизні товари, застосування РРО не потрібне. Якщо в тому самому магазині реалізують як підакцизні, так і непідакцизні товари, то тоді РРО справді треба встановити;

- безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО;

- до кінця карантину діє мораторій на перевірки підприємців, тож слід використати цей час, щоб навчитися працювати з РРО.

Задля цього навіть оновили Перелік № 1336. Розлогіше про це читайте в коментарі "Оновлено умови торгівлі: без РРО/ПРРО, але з використанням РК і КОРО".

І, з одного боку, усе сказано правильно, а ось з іншого - не зовсім. І не тому, що пан голова Комітету не має рації, а тому, що є деякі "умовності", та й у податківців іноді є власна думка. Поговорімо про це нижче.

Стосовно того, що у ФОП (за винятком трьох ризикових груп) немає обов'язку вести облік первинних документів

Передусім "щасливчиками" з трьох ризикових груп єдинників є ті, хто здійснює діяльність із реалізації:

- технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також

- лікарських засобів і виробів медичного призначення,

- ювелірних і побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

І коректно тут говорити не про наявність первинки, а про ведення товарного обліку за встановленими Порядком № 496 правилами та формою.

А до того ж пан голова Комітету забув нагадати ще про дві категорії: ФОП - платників ПДВ та ФОП-загальносистемників, які теж зобов'язані вести товарний облік у разі здійснення розрахункових операцій. А втім, не про них сьогодні мова.

Детальніше читайте в публікації за посиланням. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика на ІТ-платформі LIGA360. Подробиці за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему