Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміна ціни товару в разі зростання курсу інвалюти: облік коригувань

Ознайомтесь з відкритою статтею на тему коригування ПДВ

Платник ПДВ і податку на прибуток продає імпортний товар на умовах відстрочення платежу. Через значне коливання курсу гривні вирішено ціну товару "прив'язати" до курсу долара США на дату, що передує даті оплати (або даті виставлення боржнику вимоги). За першою подією (відвантаження товару) виписали податкову та видаткову накладні, наприклад, на 12000 грн (у т.ч. ПДВ - 2000 грн). Унаслідок зростання курсу долара товар на момент кінцевого розрахунку коштуватиме 18000 грн (у т.ч. ПДВ - 3000 грн).

У разі зростання договірної ціни на вже відвантажений товар продавцю доведеться збільшити податкові зобов'язання з ПДВ й виконати відповідні коригування в бухгалтерському обліку.

Про оформлення зростання ціни відвантаженого товару та проведення відповідних коригувань в обліку читайте в загальнодоступній статті "Зміна ціни товару в разі зростання курсу інвалюти: облік коригувань".

Також ознаймтеся зі статтями:

- "Податкові зобов'язання нарахували на звільнене від ПДВ постачання: як оформити розрахунок коригування";

- "Розрахунок коригування складено й зареєстровано в різних місяцях: коли декларувати зменшення податкових зобов'язань";

- "Додаток Д1 до декларації з ПДВ: розписуємо суми податкових зобов'язань і податкового кредиту";

- "Занизили ПЗ: виправляємо ситуацію".

Де бухгалтеру шукати інформацію й відповіді? Впевнитися в професійному рішенні допоможе ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій. Деталі за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему