Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи сплачувати орендну плату за земділянки на території зони бойових дій

18.00, 19 серпня 2022
2238
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

У численних роз'ясненнях контролери закликають платників плати за землю подати уточнюючі податкові декларації за ділянки, на яких ведуться (велися) бойові дії, ПІСЛЯ офіційного оприлюднення відповідного переліку.

Нагадаємо, що, дійсно, пп. 69.14 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ передбачено: «Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України».

Тому, допоки довгоочікувана постанова Кабміну відсутня, формально підстави для уточнення раніше нарахованих податкових зобов'язань (та їх несплати, відповідно) відсутні.

Який алгоритм дій у такій ситуації? Відповідь читайте в статті «Чи сплачувати орендну плату за земділянки на території зони бойових дій«.

Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

- Трудові книжки працівників знищено: як відновити;

- Дозволи на користування надрами та гірничі відводи в Україні - строк дії продовжено до листопада 2022 р. Чи ні;

- Захист права власності через звернення до ЄСПЛ в обхід національних судів рф - міф чи реальність;

- Чи може ФОП працювати в Україні, а мешкати в іншій країні;

- Для звернення із заявами про повернення коштів з бюджету передбачено спеціальний строк - ВС;

- Виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника: як здійснювати доплату;

- Тендерний процес в умовах війни: відповіді на актуальні запитання;

- Відвантаження - на 2-відсотковій спрощенці, оплата - на загальній системі: нюанси оподаткування;

- Фізособа добровільно передає автівку ЗСУ: документальне оформлення.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему