Воєнний стан продовжує свій безпосередній вплив на прийняття досить прогресивних законів, які у мирний час могли б і відкласти. Цього разу певного реформування зазнала система державного контролю з боку ДСНС, проте лише частково, для певного кола суб'єктів і за певних умов.
Ітиметься про прямі збитки, завдані пожежами, які складають чималу суму (понад 12 мільярдів гривень, а загальні матеріальні втрати - біля 50 мільярдів гривень). Компенсацію збитків у переважній кількості випадків покладено на бюджет, оскільки стягнення з безпосередніх винуватців часто стає неможливим через відсутність відповідних коштів. Таким чином, законодавець вирішив перевести гарантування відшкодування збитків у площину обов'язкової страхової цивільної відповідальності.
Головні принципи та механізми запобіганню аварійним ситуаціям продовжує регулювати КЦЗУ, який і передбачає застосування системи страхування для захисту майнових інтересів суб'єктів господарювання і громадян від шкоди, яку може бути заподіяно внаслідок надзвичайних ситуацій, небезпечних подій або проведення робіт із запобігання чи ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Детальніше читайте у статті «Страхування може відтермінувати перевірку ДСНС: як працює Закон № 2655».
Максимум інструментів для бухгалтера - у рішенні LIGA360. Планувальник робочого дня, алгоритми дій для бухгалтера, шаблони й бланки, сервіс онлайн-звітності. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.
Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:
- Орендна плата за земельну ділянку на окупованій території: чи діє податкова пільга;
- Із 01.01.2023 запрацюють нові правила обліку "бюджетних" ОЗ: Мінфін відредагував НП(С)БОДС 121;
- Благодійна допомога членам родини учасника бойових дій: податкові пільги з ПДФО та ВЗ;
- Підписано додаткову угоду, що збільшує вартість постачання за договором: нюанси складання РК;
- Ліквідовуємо наслідки ворожих обстрілів на підприємстві: що показати в обліку ОЗ;
- Публічні закупівлі за особливою процедурою: відповідаємо на актуальні запитання;
- Мобілізовані працівники: чи враховувати у середньообліковій чисельності.