Наближається 20 лютого, гранична дата подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Декларація), тому ми висвітлимо нюанси її заповнення та подання, зокрема, зважаючи на реалії війни.
Зокрема, нагадаємо що згідно з положеннями пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ для тих платників, чия нерухомість розташована на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, і за об'єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання через військову агресію рф проти України, податок не нараховують і не сплачують. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затверджено Наказом № 309. Про ці об'єкти потрібно всеодно звітувати, оскільки в нормі йдеться лише про звільнення від обов'язку нараховувати та сплачувати податок.
Детальніше на цю тему можна ознайомитись в загальнодоступній статті «Звітуємо та сплачуємо податок на нерухомість в умовах війни«.
Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:
- Нерухомість або ж земля потрапляє під "звільняючі" норми - звітність усе одно подайте;
- Мінімальне податкове зобов'язання для ФОП - платників єдиного податку 4 групи;
- Оренда майна у фізособи: до якого бюджету сплачувати ПДФО;
- Як підприємству оцінити збитки від війни: освоюємо методику;
- Продаж програмної продукції на території України від постачальника-нерезидента: про ПДВ-проблеми;
- Переробка нафтопродуктів на давальницьких умовах: чи можлива компенсація акцизного податку;
- Порядок обслуговування місцевих бюджетів зазнав змін;
- Бухоблік орендних операцій актуалізували: нова редакція НП(С)БО 14;
- Бронювання військовозобов'язаних у 2023 році: умови та порядок.
Читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.