Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила ведення військового обліку на підприємстві: де розміщувати та кого й коли ознайомлювати

16.10, 5 липня 2023
32345
0

Як відомо, правила ведення військового обліку (також - Правила) мають бути на кожному підприємстві, де працюють призовники, військовозобов'язані та резервісти, оскільки цього вимагає Порядок № 1487. Тож нижче докладно розберемо, де саме розміщувати такі Правила та кого й коли ознайомлювати з ними.

Де саме підприємство має розміщувати правила ведення військового обліку

Передусім варто зазначити, що правила ведення військового обліку єдині для всіх і їх наведено в додатку 2 до Порядку № 1487, а отже жодних додаткових наказів чи розпоряджень для їх затвердження не потрібно.

Щодо розміщення цих Правил діє вимога абз. 2 п. 19 Порядку № 1487:

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації виготовляють друкарським способом правила військового обліку (додаток 2) і вивішують їх на видному місці в загальнодоступних ПРИМІЩЕННЯХ.

Тобто підприємство в загальнодоступному приміщенні має розмістити на видному місці роздруковані правила військового обліку.

Проте реалії сьогодення такі, що не можна відкидати й ситуацію, коли весь офіс працює дистанційно. Як бути в такому випадку? На думку авторки, як варіант, можна розмістити такі Правила безпосередньо у приміщенні, яке є офісом підприємства, а також на корпоративній платформі чи внутрішньому сайті підприємства з відповідним оголошенням для того, щоб привернути увагу працівників, які є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами. Тобто тут потрібно підійти в буквальному розумінні творчо. Зокрема, саме питання місця розміщення Правил не зайвим буде зафіксувати у відповідному наказі чи розпорядженні, тобто доручити відповідальній особі за ведення персонального військового обліку розмістити Правила у визначених місцях чи на визначених корпоративних ресурсах.

Кого та коли ознайомлювати з правилами ведення військового обліку

Згідно з п. 34 Порядку № 1487 підприємства з метою ведення персонального військового обліку, зокрема, доводять до призовників, військовозобов'язаних і резервістів правила військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання).

Тобто під час прийняття на роботу призовників, військовозобов'язаних та резервістів має бути письмово зафіксовано факт ознайомлення їх із правилами ведення військового обліку.

Для такої мети можна застосувати або окремий аркуш ознайомлення з правилами ведення військового обліку, або відповідний журнал, де ці особи проставлятимуть свої підписи.

Водночас звертаємо увагу, що той же п. 34 Порядку № 1487 передбачає, що підприємства повинні проводити відповідну роз'яснювальну роботу серед призовників, військовозобов'язаних і резервістів щодо виконання ними правил військового обліку. Як це робити практично, щоб виконати цю норму, - на цей час жодних рекомендацій немає. Однак, як варіант, можна за наказом керівника підприємства доручити відповідальній особі за персональний військовий облік на підприємстві провести тематичні збори із зазначенням списку осіб, які мають обов'язково взяти в них участь. Усі особи повинні поставити свій підпис про ознайомлення. Як часто робити такі збори? Ну хоча б раз на квартал, оскільки, скажімо, щомісяця це робити нереально.

Також згідно з уже згаданим п. 34 Порядку № 1487 підприємства мають здійснювати постійний контроль за виконанням призовниками, військовозобов'язаними і резервістами правил військового обліку, а також постійно інформувати відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки про призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності відповідно до закону.

І тут теж немає практичних рекомендацій щодо реалізації цієї вимоги. Звісно, щоб засвідчити факт її виконання, підприємство має надати письмові підтвердження. Одним із таких порушень на практиці може бути, зокрема, відмова працівника отримати повістку (див. статтю "Виклик працівника до ТЦК СП: працівник відмовляється отримати повістку" ) і тоді до ТЦК СП буде направлений підприємством відповідний акт.

Що ж до постійного контролю, то на думку авторки, можна після проведення тематичних зборів провести письмову перевірку знань призовників, військовозобов'язаних і резервістів, скажімо, у вигляді тестування.

Також на цю тему читайте статті:

- "Військовий облік: порядок звіряння облікових даних працівників";

- "Посадова інструкція інспектора з кадрів, відповідального за ведення військового обліку: шаблон для користування";

- "Посадова інструкція інспектора з військового обліку: шаблон для користування";

- "Виклик працівника до ТЦК СП: працівник відмовляється отримати повістку";

- "Зовнішні сумісники підприємства: чи потрібно вести військовий облік";

- "Військовий облік: працівник відмовляється надати військовий квиток";

- "Повідомлення до ТЦК СП про прийнятого працівника".

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. Порядок № 1487 - Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабміну від 30.12.2022 р. № 1487.

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2023

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Автор

Галина Зубар

головна редакторка Б&З

ЛІГА:ЗАКОН

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему