Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Моніторинг лікарняних

16.00, 27 листопада 2023
435
0

Документ:

постанова ПФУ "Про затвердження Порядку проведення моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності" від 19.10.2023 р. № 45-1 (далі - Порядок № 45-1)

Кому читати:

роботодавцям і застрахованим особам

Що сталося:

визначено додаткові заходи контролю за лікарняними

Набирає чинності:

з дня опублікування

Ми вже розповідали про те, що ПФУ визначився з механізмом контролю у царині лікарняного обігу (див. коментар "Перевірки Пенсійним фондом України видачі лікарняних") і формою результування цього процесу (див. коментар "Перевірка лікарняних: ПФУ визначився з формою довідки").

Зокрема, однією з підстав для проведення перевірки є виявлення невідповідностей за результатами проведення ризик-орієнтованого моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Пенсійного фонду України (п. 5 Порядку № 185). Саме порядок проведення цього моніторингу й затверджено коментованим документом.

Отже, моніторинг виконують шляхом систематичної обробки відомостей електронного реєстру листків непрацездатності про кількість, причини, тривалість зареєстрованих листків непрацездатності за застрахованими особами, суб'єктами господарювання, особами, що засвідчили тимчасову непрацездатність, страхувальниками, виявлення змін (позитивних чи негативних), невідповідностей та визначення чинників, що впливають на них, за такими ключовими принципами:

  • систематичність і системність;

  • прозорість моніторингових процедур та відкритість;

  • безпека персональних даних;

  • об'єктивність одержання й аналізу інформації;

  • відповідальне ставлення до своєї діяльності осіб, які беруть участь у підготовці та проведенні моніторингу.

Критерії ризиків можливих порушень наведено в п. 4 Порядку № 45-1:

1) 5 та більше окремих випадків тимчасової непрацездатності з безперервною видачею листків непрацездатності застрахованій особі;

2) 5 та більше суб'єктів господарювання, лікарі яких сформували медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН) застрахованій особі за одним випадком тимчасової непрацездатності;

3) МВТН сформував лікар, щодо якого за результатами перевірок за останні 6 місяців установлено випадок необґрунтованої видачі або продовження листка непрацездатності;

4) невідповідність тривалості періоду тимчасової непрацездатності при формуванні МВТН, передбаченого Порядком № 1066 та Порядком 189;

5) збільшення за звітний період (місяць / квартал) відсотка тимчасово непрацездатних працівників у загальній обліковій чисельності працівників страхувальника із чисельністю працівників:

більше ніж 1000 осіб - понад 20 %,

від 500 до 1000 осіб - понад 30 %,

від 200 до 500 осіб - понад 40 %,

від 50 до 200 осіб - понад 50 %,

від 10 до 50 осіб - понад 60 %;

6) МВТН із відмітками лікаря про наявність:

  • алкогольного та/або наркотичного сп'яніння як причини виникнення тимчасової непрацездатності;

  • порушення режиму лікування;

  • зв'язку випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта.

Результати автоматизованого моніторингу формуються програмними засобами за формами, наведеними в додатках до коментованого документа.

Сформовані результати аналізують фахівці структурних підрозділів, що забезпечують реалізацію функцій із перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності. За результатами цього аналізу складають звіт, який має містити висновок щодо необхідності проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності й документів, що є підставою для їх формування.

У разі, якщо за результатами моніторингу виявлено листки непрацездатності, що потребують подальшої перевірки, територіальний орган ПФУ протягом одного робочого дня ухвалює рішення щодо проведення перевірки та робить відмітку в підставах для перевірки - "За результатами моніторингу даних" (п. 5 Порядку № 185).

Також результати моніторингу має щоквартально узагальнювати відповідний структурний підрозділ ПФУ (п. 4 Порядку № 45-1).

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. Порядок № 185 - Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, затверджений постановою КМУ від 03.03.2023 р. № 185.

2. Порядок № 189 - Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності, затверджений наказом МОЗ від 09.04.2008 р. № 189.

3. Порядок № 1066 - Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, затверджений наказом МОЗ від 01.06.2021 р. № 1066.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2023

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Автор

Олена Гармай

експертка

ЛІГА:ЗАКОН

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему