Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як звільнитись директору товариства за власним бажанням

5.11.2019, 08:30
748
0

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника письмово за два тижні
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника письмово за два тижні

Спеціалісти Держпраці роз'яснили, як звільнитись директору товариства за власним бажанням.

Вони наголосили, що особливість звільнення директора товариства полягає в том, що це питання віднесено законодавством до компетенції загальних зборів учасників/засновників товариства.

Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства.

Отже, звільнення директора можливе тільки шляхом обрання "нового" директора або тимчасово виконуючого його обов'язки (п. 13 ст.39 Закону № 2275).

Враховуючи наведене, написання директором заяви на звільнення та видання наказу про своє звільнення по закінченні 14-денного терміну від дати подання зазначеної заяви може бути недостатнім для остаточного припинення трудових відносин з товариством. Адже може скластися ситуація, коли учасники/засновники товариства не прийняли рішення про звільнення цієї особи з посади директора. В такому разі вирішення зазначеного питання можливе шляхом звернення до суду з позовом про розірвання укладеного трудового договору.

Джерело: ГУ Держпраці у Львівській області

Про порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Звільнення з ініціативи працівника".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар