Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Допомогу по частковому безробіттю оподатковують

5 травня 2020, 12:00
2078
0
Реклама

Починаючи із 28.04.2020 р. діє постанова КМУ "Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22.04.2020 р. № 306. Вона надає можливість роботодавцям отримати допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка дозволяє компенсувати втрату працівниками частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності.

Держслужба зайнятості вже надала інструкцію з оформлення роботодавцем допомоги по частковому безробіттю.

Проте тепер виникає питання: чи оподатковувати ПДФО та військовим збором суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка перерахована роботодавцю та виплачена працівнику?

Податківці стверджують, що таку допомогу оподатковують ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Вони констатують, що не включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов'язкового державного соцстрахування згідно із законом (пп. 165.1.1 ПКУ). Водночас відсилають до п. 164.2 ПКУ, в якому визначено перелік доходів, що включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Схоже, в ДПС уважають, що раз таку допомогу виплачує працівникам саме роботодавець, то на неї не діє звільнення від оподаткування, яке передбачене у пп. 165.1.1 ПКУ.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 103.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини