Листки непрацездатності на період самоізоляції від COVID-19 заповнюються по-особливому

5.06.2020, 14:10
15806
0

МОЗ адресував інструктивний лист закладам охорони здоров'я
МОЗ адресував інструктивний лист закладам охорони здоров'я

На період, коли працівник перебуває у спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під меднаглядом у зв'язку з протидією COVID-19, йому мають виплачувати лікарняні. Гарантію встановлено із 18.03.2020 р. Законом України від 17.03.2020 р. № 533-IX.

Але лише із 15.05.2020 р. діють зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.200 р. № 455, за якими врегульовано норму про видачу листка непрацездатності застрахованим особам на вищезгадані періоди.

Однак за правилами видачі лікарняних у зв'язку з карантином листок непрацездатності на періоди перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях) видає лікуючий лікар на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я.

Водночас МОЗ у листі від 13.05.2020 р. № 03.4-26/13138/2-20 наполягає аби в закладах охорони здоров'я лікуючі лікарі власноруч в бланках листка непрацездатності вказували "ізоляція від COVID-19 - 11" як причину непрацездатності для такої категорії застрахованих осіб. Навіть попри те, що такої причини для непрацездатності немає у бланку листка непрацездатності.

Не забули в МОЗ нагадати й про те, що довідки, які були видані вказаним особам попередньо, заміняються на листки непрацездатності із відповідним зазначенням причини тимчасової непрацездатності.

Особам, які перебувають на самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з протидією COVID-19, крім хворих осіб, лікарняні виплачують у розмірі 50% середньої зарплати (доходу) незалежно від страхового стажу. Однак медикам на самоізоляції від COVID-19 виплачують лікарняні у розмірі 100%.

У свою чергу Фонд соцстраху надав алгоритм виплати лікарняних за час ізоляції від COVID-19. До того ж заяви-розрахунки за лікарняними через ізоляцію від COVID-19 подаються окремо.

Електронні листки непрацездатності: так діють чи ні? Дізнайтеся у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту