Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Держпраці дали роз’яснення щодо скасування карантинного мораторію на перевірки

Реклама

Управління Держпраці у Закарпатській області надало роз'яснення щодо скасування карантинного мораторію на перевірки. Воно нагадало: 17.03.2020 р. були прийняті Закон № 530 та Закон № 533. Згідно з першим на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Закон № 533, своєю чергою, тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 заборонив проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення держнагляду (контролю) у сфері госпдіяльності. Винятками стали заходи держнагляду:

- за діяльністю суб'єктів господарювання, які відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Тобто, вказують у Держпраці, зазначеними законами запроваджено подвійний мораторій на проведення планових заходів держнагляду. А тому норми цих законів в частині обмежень планових заходів державного нагляду (контролю) суперечили одна одній, що створило колізію в законодавстві України.

Верховною Радою України 04.12.2020 р. прийнято Закон № 1701. Ним, зокрема, скасовано один з мораторіїв - встановлений Законом № 530. Водночас мораторій на підставі Закону № 533 продовжує діяти.

Таким чином, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУна всій території України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19, заборонено проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення держнагляду у сфері господарської діяльності (з указаними вище винятками).

Вибирайте сервіс CONTR AGENT, щоб перевірити, чи потрапила ваша компанія в план перевірок контролюючих органів. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів можна у системі судових рішень VERDICTUM. Тільки до Нового року купуйте зазначені рішення зі знижкою 30%.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини