Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Усіх пасажирських перевізників пересадять на електробуси, з яких 90% будуть вітчизняними — плани урядовців

Реклама

Мінінфраструктури повідомило про оприлюднення проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" щодо стимулювання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами".

Цим урядовим законопроектом передбачається, зокрема:

  • запровадити використання електробусів у сфері регулярних пасажирських перевезень встановивши, що з 01.01.2030 р. допускаються до використання виключно електробуси;

  • доповнити обов'язкові умови конкурсу на перевезення пасажирів нормою, яка передбачає наявність мінімальної відсоткової частки, яку мають займати електробуси в парку перевізника: не менше 20% на 01.01.2025 р., не менше 40% на 01.01.2027 р., не менше 80% на 01.01.2029 р.. Термін дії договору, який укладається з переможцем конкурсу, збільшується до 7 років, коли частка електробусів, що будуть використовуватися на маршруті, становить на дату подання заяви менше 50%, та до 10 років, коли частка електробусів, становитиме 50% та більше відсотків;

  • введення процентної квоти на електробуси вітчизняного виробництва в парках автомобільних перевізників, автомобільних самозайнятих перевізників.

Автори законопроекту очікують, що на 01.01.2030 р. 100% парку автомобільних перевізників, автомобільних самозайнятих перевізників будуть становити електробуси, з яких не менше 90% будуть становити електробуси вітчизняного виробництва.

Парк автобусів, наявний у перевізників, за даними Мінінфраструктури станом на 01.01.2020 р. налічував 51909 одиниць.

Раніше урядовці оприлюднили законопроект, за яким купити-продати автомобіль з дизельним чи бензиновим двигуном можна буде лише до 2029 року, потім - тільки електромобілі.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини