Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто сплачує земподаток за орендовану ділянку у разі зміни власника

30 грудня 2021, 17:16
728
0
Реклама

Суб'єкт господарювання придбав два об'єкти нерухомості, які розташовані на земельній ділянці, яка надана на умовах оренди іншій юридичній особі. На момент укладання договору купівлі-продажу нерухомого майна, земділянка не була розподілена на частини з окремими кадастровими номерами, тобто зміни щодо орендаря не відбулися. Таким чином, до контролерів надійшло звернення такого змісту: чи виникає зобов'язання вносити плату за землю до моменту оформлення на себе речового права на землю.

ДПС вказала: питання внесення плати за користування ділянкою (її частиною) до моменту оформлення речового права на землю полягає у правовідносинах з орендарем, які мають бути вирішеними шляхом укладення відповідного договору цивільно-правового характеру. Такий договір може включати в себе встановлені сторонами площу і межі частини ділянки (в тому числі повне та/або часткове користування шляхами проїзду до власних споруд складських приміщень), розмір плати за користування нею або порядок відшкодування орендарю сум орендної плати за визначений розмір частини ділянки та інше, що не суперечить законодавству України.

Джерело: ІПК ДПС від 03.11.2021 р. № 4159/ІПК/99-00-04-01-03-06

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Користуйтеся публікаціями в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, та ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням. Зокрема, рекомендуємо статті:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини