Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чергові зміни в оподаткуванні ЄСВ, військовим збором, ПДВ і митом — законопроєкт

Реклама

1 травня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 7311-д від 01.05.2022 р., який містить новий пакет податкових змін під поточні реалії війни та економіки. Ним законотворці планують вчергове відкоригувати норми Податкового та Митного кодексів України, а також інших законів України щодо адміністрування окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану.

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Я. Железняк повідомив у своєму телеграм-каналі основні нововведення, які містить цей законопроєкт:

1. Скасовується звільнення від ПДВ і мита при імпорті компаніями-»спрощенцями». Цю норму підтримує бізнес, щоб не дискримінувати виробників в Україні.

2. Скасовуються пільги з ПДВ, акцизу та мита при ввезені транспортних засобів. При цьому залишаться пільги на ввезення повнопривідних джипів до 2017 року випуску, необхідних для потреб збройних сил.

3. Пальне буде і далі оподатковуватися за зменшеним ПДВ та без акцизу.

4. Підвищується ставка військового збору до 3% на період воєнного стану та надзвичайного стану.

5. Бюджетне відшкодування за січень 2022 року платник податків за бажанням зможе отримати в ОВДП.

6. Прибирається пільга, яка на 6 місяців після завершення воєнного стану відстрочувала терміни сплати податків у разі неможливості заплатити зараз. Така пільга залишається для тих, хто знаходиться на території, де відбуваються бойові дії.

7. Поновлюються камеральні перевірки своєчасності подання звітності та сплати податків.

8. Період несплати ЄСВ ФОПами під час воєнного стану буде включатися до страхового стажу.

9. Розширюються можливості перебування на спрощеній системі на період воєнного стану.

10. Звільняється від оподаткуванням військовим збором грошове забезпечення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, тощо.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини