Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна коригувати податкові зобов'язання, якщо з дати складання податкової накладної минуло 1095 днів

5 жовтня 2022, 13:20
1799
0
Реклама

При зміні суми компенсації вартості товарів/послуг (у бік збільшення) у платника податку - постачальника виникають підстави, визначені до п. 192.1 ПКУ, для коригування відповідної податкової накладної.

В той же час загальний термін позовної давності встановлено ст. 257 ЦКУ та 102 ПКУ тривалістю у три роки (1095 календарних днів). При цьому нормами ПКУ не передбачено виключень щодо визначення терміну позовної давності при реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, незалежно від обставин, за яких вони складаються.

Отже, розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН у зв'язку із сплином терміну, встановленого статтями 257 ЦКУ та 102 ПКУ.

Таким чином, у ситуації, описаній у зверненні, у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, за які було отримано аванс та з дати отримання якого минуло 1095 календарних днів, постачальник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на суму такого збільшення. Така податкова накладна складається на дату поставки товару або доплати коштів покупцем (в залежності від того, яка із подій сталася раніше) та підлягає реєстрації в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Джерело: ІПК ДПС від 28.12.2021 р. № 4810/ІПК/99-00-21-03-02-06.

Спробуйте корпоративне рішення LIGA360. Отримайте повноту інформації для захисту від правових ризиків, ненадійних партнерів та клієнтів, помилок у договірній роботі та репутаційних збитків. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини