Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сертифікат захисника буде альтернативою роботі представників ТЦК на вулиці – нардеп

13 лютого 2024, 10:50
435
0
Автор:
Реклама

Сертифікат захисника може стати альтернативою роботі представників територіальних центрів комплектування на вулиці. Про це заявив народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Робота ТЦК на вулицях не влаштовує людей. Ми це знаємо, тому шукали альтернативний шлях, яким чином зробити так, щоб на вулицях не ловили людей, а проводили заплановану мобілізацію. Це стосується не лише цієї хвилі, а й будь-якої іншої можливої наступної хвилі. Для цього треба мати дані в одній системі. Ми вже ухвалили законопроєкт №10062, який дозволяє зібрати в реєстрі «Оберіг» усю інформацію про всіх військовозобов'язаних. Вони мають потрапити в реєстр й отримати так званий сертифікат захисника», - зазначив політик.

Він нагадав, що під час пандемії COVID-19 в Україні запровадили згенерований сертифікат, який засвідчував факт вакцинації. «Приблизно таким чином діятиме й сертифікат захисника, який можна буде завантажити через інтернет або ж отримати в ЦНАПі чи ТЦК. Це потрібно для того, щоб ми зрозуміли, скільки взагалі є людей, які теоретично можуть бути призвані. Після цього можна спланувати так звану smart-мобілізацію, яка дозволяє чітко вказати людині, коли вона може бути призвана. Поки держава не володіє достатніми даними, щоб спланувати хвилі мобілізації та демобілізації, хвилі навчання новобранців, адже є певні обмеження, скільки навчальні центри можуть одночасно готувати мобілізованих осіб», - пояснив парламентарій.

За його словами, між першим та другим читанням законопроєкту про мобілізацію триватиме пошук балансу в нормах законопроєкту. «Ми будемо розмовляти всередині парламенту між фракціями, і, думаю, зрештою знайдемо компромісне рішення, яке дозволить стимулювати людей до мобілізації, а також карати за ухиляння», - зауважив народний депутат.

Усі зміни в оплаті праці та кадровому обліку в 2024 році відстежуйте в LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини