Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перейти із загальної системи оподаткування на спрощену

10.00, 22 листопада 2017
6995
0

Наближається кінець року й багато підприємців, які провадять діяльність на загальній системі оподаткування, розмірковують над переходом на спрощену. У статті розглянемо, з чого ж розпочати такий перех...

Якщо суб'єкт господарювання вирішив перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, то передусім потрібно визначитися з групою єдиного податку.

I групу єдиного податку можуть обрати ФОП без найманих працівників, річний обсяг доходу яких не перевищує 300 тис. грн. Дозволена діяльність - роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках і надання побутових послуг населенню. Ставка податку (п. 291.7 ПКУ) становить до 10 % прожиткового мінімуму (п. 1 п. 291.4 ПКУ).

Платниками єдиного податку II групи можуть стати підприємці, кількість працівників у яких одночасно не перевищує 10 осіб, а річний дохід становить максимум 1500000 грн. Ставка податку становить до 20 % МЗП. Щодо діяльності, то на II групі дозволено:

• господарську діяльність з надання послуг (у т. ч. побутових) платникам єдиного податку та/або населенню;

• виробництво та/або продаж товарів;

• діяльність у сфері ресторанного господарства (п. 2 п. 291.4 ПКУ).

ФОП, що не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, не обмежена, з річним обсягом доходу до 5000000 грн можуть обрати III групу єдиного податку. Ставка податку залежить від розміру отриманого доходу й становить 3 % - для платників ПДВ, і 5 % - для неплатників ПДВ (п. 3 п. 291.4 ПКУ).

Якщо загальносистемник вирішив із 1 січня 2018 р. стати платником єдиного податку й визначився з групою, то до 15 грудня 2017 р. потрібно подати до ДФС Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі - Реєстраційна заява). ПКУ дозволяє робити такий перехід на спрощену систему оподаткування один раз упродовж календарного року. Разом із Реєстраційною заявою потрібно подати Розрахунок доходу за попередній календарний рік (далі - Розрахунок), форми яких затверджені Наказом № 1675.

<...> Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

(пп. 298.1.4 ПКУ)

<...>

Детальніше про те, як заповнити Реєстраційну заяву і Розрахунок для переходу на спрощену систему (з прикладом), за які періоди і за якими податками потрібно подати звітність до здійснення переходу на єдиний податок і як бути з реєстрацією платником ПДВ - в матеріалі модуля БУХГАЛТЕР & ЗАКОН за посиланням (ОБМЕЖЕНИЙ ДОСТУП)

Також на цю тему...

Ситуація для бухгалтера "Обов'язковий перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему