Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виправлення помилок у додатку Д5: практичні ситуації

Виправлення помилок у додатку Д5: практичні ситуації

Виправлення помилок у додатку Д5 дуже важливе, оскільки контролери звіряють вказані дані з інформацією з ЄРПН. Щоб запобігти виникненню конфліктних ситуацій із податківцями, треба дуже ретельно дотримуватися запропонованої ними процедури виправлення помилок. Про це і йтиметься в статті.

Нагадаємо, що з 01.06.2018 набирає чинності Наказ № 381, у якому додатки 1, 5 і 9 до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції. Тому вказані додатки в разі уточнення показників декларації з ПДВ уже з 1 червня 2018 р. треба подавати за новою формою (див. роз'яснення з розділу 101.23 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).

У додатку Д5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" можуть бути як сумові помилки, так і помилки, які не впливають на вартісні показники податкової декларації з ПДВ. Відповідно, виправляють їх по-різному (особливості проведення цієї процедури податківці наводять у роз'ясненні з розділу 101.24 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).

Зокрема, контролери зауважують, що виправлення помилок, допущених у розшифровках, які потребують уточнення показників у складі податкової декларації з ПДВ за будь-який наступний період, проводять шляхом подання уточнюючого розрахунка, до якого додають уточнюючу розшифровку в розрізі контрагентів (додаток Д5). При цьому вартісні показники як розшифровки, так і уточнюючого розрахунка відображають на суму уточнення (збільшення або зменшення) із відповідним знаком.

Продемонструймо процедуру виправлення на запропонованих податківцями прикладах.

Ситуація 1. Виправлення запису неправильно зазначеного індивідуального податкового номера контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючому додатку Д5. З цією метою виконують такі дії:

1) повторюють помилковий запис індивідуального податкового номера контрагента, при цьому вартісні показники вказують зі знаком "-" (тобто сторнують);

2) вносять правильний запис за операціями з контрагентом за звітний період, за який виправляють помилки, повністю (включно з вартісними показниками);

3) підсумковий рядок "Усього за звітний період (рядок 1 декларації), у тому числі:" не заповнюють.

Приклад. 1

Умова:

Платник припустився помилки, вказуючи індивідуальний податковий номер контрагента в додатку Д5 до податкової декларації з ПДВ за квітень 2018 р.: замість номера 256456123456 внесено номер 265456123456. У зв'язку з цим платник подає додаток Д5 до уточнюючого розрахунка за квітень 2018 р.

Рішення:

Додаток Д5 матиме такий вигляд...

Повний текст матеріалу "Виправлення помилок у додатку Д5: практичні ситуації" видання БУХГЕЛТЕР&ЗАКОН з прикладами знаходиться за посиланням.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему