Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Медзаклад у статусі КНП отримує благодійну допомогу: що показуємо в обліку

16.30, 17 жовтня 2018
8981
0

Обліковим нюансам операцій, які пов'язані з отриманням цільового фінансування та благодійної допомоги присвячено цю публікацію.

Відображення в обліку отриманої благодійної допомоги залежить від того, який саме актив отримує обдарований суб'єкт - оборотний чи необоротний. Тому пропонуємо розглянути це питання для кожного різновиду активів окремо. Розпочнемо з основних засобів.

Основні засоби у подарунок

Первісна вартість безоплатно отриманих ОЗ дорівнює їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7 (п. 10 П(С)БО 7).

Об'єктом амортизації є вартість ОЗ (окрім вартості земельних ділянок, природних ресурсів і капітальних інвестицій), що амортизується (п. 22 П(С)БО 7). Отже, у бухгалтерському обліку як придбані за плату, так і безоплатно отримані ОЗ підлягають амортизації.

Дохід від безоплатно отриманих ОЗ, що підлягають амортизації, визначається в сумі, пропорційній сумі амортизації відповідних активів, одночасно з її нарахуванням.

Суму такого доходу слід відобразити за дебетом субрахунка 424 "Безоплатно одержані необоротні активи" в кореспонденції з кредитом субрахунка 745"Дохід від безоплатно одержаних активів".

Вартість безоплатно отриманих ОЗ одразу під час оприбуткування до доходу не потрапляє. Це відбувається у міру нарахування амортизації.

Мінфін рекомендує вартість безоплатно отриманих ОЗ до складу капітальних інвестицій не включати і на рахунку 15 "Капітальні інвестиції" не відображати (див. лист від 17.11.2003 р. № 31-04200-04-5/5570).

На думку відомства, вартість таких активів повинна одразу збільшувати дебетовий залишок відповідного субрахунка до рахунка 10 "Основні засоби", рахунок 15 при цьому не задіюється (оскільки підприємство не несе витрат на придбання таких основних засобів).

Крім того, на справедливу вартість безоплатно отриманих об'єктів основних засобів збільшується сальдо додаткового капіталу (п. 13 Методрекомендацій № 561).

Нагадаємо: вартість необоротних активів, безоплатно отриманих підприємством від інших осіб, відображається на субрахунку 424.

Якщо у зв'язку з безоплатним отриманням ОЗ у підприємства виникають супутні витрати, зокрема витрати на транспортування, встановлення, монтаж, налаштування тощо, то такі додаткові витрати відображаються за дебетом субрахунка 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів" у кореспонденції з кредитом субрахунка 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" (тобто такі витрати не збільшують сальдо додаткового капіталу і не відображаються за кредитом субрахунка 424).

Після введення в експлуатацію додаткові витрати відображаються за дебетом відповідного субрахунка до рахунка 10 "Основні засоби" в кореспонденції з кредитом субрахунка 152…

Продовження матеріалу "Медзаклад у статусі КНП отримує благодійну допомогу: що показуємо в обліку" читайте за посиланням.

Докладніше про особливості діяльності медзакладів у перехідний період читайте, зокрема, у матеріалах:

"Медзаклади в новому КНП-статусі: переносимо залишки поточних активів, зобов'язань і капіталу на "комерційні" субрахунки";

"Медзаклади в новому КНП-статусі: переносимо залишки необоротних активів на "комерційні" субрахунки";

"Заклад охорони здоров'я став підприємством: розбираємо обліково-політичний ребус";

"Заклад охорони здоров'я змінив статус на КНП: які записи вносимо до трудової книжки";

"За яким КЕКВ медзаклади - одержувачі бюджетних коштів мають освоювати поточні видатки".

Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему