Саме через оновлення звітності з ЄСВ нині одним із найпопулярніших запитань є те, як привести найменування посад (професій) у відповідність до Класифікатора професій. На жаль, єдиного алгоритму немає, тому потрібно проаналізувати кожну конкретну ситуацію й тоді вирішувати, як її виправити.
Отже, нижче розглянемо найпоширеніші випадки, коли найменування посади (професії) не відповідає Класифікатору професій, проаналізуємо причини та з'ясуємо механізм виправлення.
Уточнення назви посади через невідповідність Класифікатору
Передусім потрібно визначитися, що стало причиною перейменування посади (професії).
Перейменування посади (професії) може бути пов'язано з уточненням назви посади (професії) через:
• застосування "жіночої" назви професії, що не передбачено Класифікатором професій. Наприклад, потрібно перейменувати посади (професії) "Прибиральниця", "Паспортистка", "Секретарка директора" на "Прибиральник службових приміщень" (КП - 9132), "Паспортист" (КП - 4144), "Секретар директора" (КП - 4115);
• зміну порядку слів у найменуванні посади. Скажімо, посади "Фінансовий директор" і "Директор з економічних питань" треба перейменувати на "Директор фінансовий" (КП - 1231) і "Директор з економіки" (КП - 1231);
• орфографічну помилку в назві професії (посади). Наприклад, посаду "Юристконсульт" треба перейменувати на "Юрисконсульт" (КП - 2429);
• перейменування посади без зміни обсягу трудової функції та завдань і обов'язків згідно з посадовою (робочою) інструкцією.
Перелічені випадки (крім останнього) Держпраці пропонує розглядати як уточнення найменування посади (професії), що не є зміною істотних умов праці та відповідно не передбачає попередження за два місяці до перейменування посади (професії).
Отже, потрібно видати наказ і внести зміни щодо перейменування посади до штатного розпису, посадової інструкції, трудової книжки й особової картки працівника та інших кадрових документів.
Припустімо, що уточнити необхідно лише найменування посади (професії), а обов'язки за посадовою (робочою) інструкцією - не змінюються. У такому разі алгоритм перейменування у зв'язку з уточненням назви посади (професії) буде таким (див. схему).
Схема
...
У продовженні матеріалу "Приведення у відповідність до Класифікатора професій: перейменування, переведення чи зміна істотних умов праці?" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН можете ознайомитись із схемою приведення назв посади у відповідність з Класифікатором професій за посиланням. Також на цю тему читайте статтю "Класифікатор професій: аналізуємо й застосовуємо правильно". Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |