Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оформлення та облік накопичувальних бонусів

16.45, 14 грудня 2018
1552
0

Одним із маркетингових заходів торговельних підприємств є запровадження бонусних програм. Вони спрямовані на залучення нових покупців, збільшення обсягу продажу. Про особливості їх оформлення та облік...

Бонус як різновид знижки, накопичувальний бонус

Суть бонусної знижки полягає в тому, що вона надається не в момент нарахування, а пізніше.

Приклад 1

Бонусна знижка

За умовами бонусної програми торговельного підприємства, покупцеві під час кожної покупки нараховується бонус у розмірі 3% від суми покупки, який можна використати в оплату товару, починаючи з наступного дня, протягом одного року.

Покупець придбав товар вартістю 1200 грн, у т.ч. ПДВ - 200 грн, сплативши цю суму готівкою в касу підприємства.

Бонуси нараховано у сумі 36 грн (1200 х 3%).

Згодом покупець придбав товар вартістю 600 грн, у т.ч. ПДВ - 100 грн. Готівкою в касу сплачено 564 грн (600 - 36), тобто за мінусом бонусу. Водночас нараховано бонус у розмірі 16,92 грн (564 х 3%).

На прикладі 1 ми розглянули класичну бонусну знижку. У наступному прикладі відобразимо дисконтну знижку.

Приклад 2

Дисконтна знижка

Згідно з дисконтною програмою підприємства, у разі придбання покупцем товарів одним чеком на суму понад 1000 грн застосовується знижка 3%.

Покупець придбав товар вартістю 1200 грн, у т.ч. ПДВ - 200 грн.

Сума знижки становить 36 грн (1200 х 3%).

Готівкою в касу покупець сплатив товар на суму 1164 грн (1200 - 36), тобто за мінусом знижки.

Як бачимо, дисконтна знижка використовується відразу під час нарахування, а бонусна - спершу нараховується (накопичується), однак надається згодом.

На відміну від дисконтної, бонусною знижкою покупець може або скористатися, або ж ні. Наприклад, придбавши в магазині товар і отримавши нараховану бонусну знижку, покупець надалі може не скористатися послугами цього магазину. Відповідно, нарахована йому бонусна знижка буде списана по закінченню бонусної програми.

Документальне оформлення бонусної програми

Установленого нормативними документами порядку документального оформлення бонусної програми немає. Тому кожне підприємство розробляє його самостійно.

Зазвичай бонусна програма розпочинається з видання керівником відповідного наказу, наприклад, "Про запровадження бонусної програми".

Наказом обумовлюються всі істотні аспекти:

· умови надання бонусу (мінімальна вартість покупки тощо);

· умови та строк використання бонусу;

· особливості обліку надання та використання бонусу тощо;

· призначення відповідального за здійснення програми.

Як доповнення до наказу може розроблятися та затверджуватися керівником Положення про бонусну програму, у якому детальніше розписані всі етапи та нюанси її функціонування…

Продовження матеріалу "Оформлення та облік накопичувальних бонусів" газети "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему