Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Декларація єдинника: пригадуємо основні моменти

Пригадаємо основні моменти подання й заповнення декларації підприємцем на єдиному податку.

Усі ФОП-єдинники зобов'язані подавати до контролюючих органів за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання) податкові декларації єдиного податку (п. п. 296.2 та 296.3 ПКУ).

Виняток є лише для платників єдиного податку, які не отримували доходи протягом звітного періоду й не мають об'єктів, що підлягають декларуванню (п. 49.2 ПКУ). При цьому платники єдиного податку третьої групи, які в попередніх звітних періодах цього ж року отримали й задекларували дохід, повинні знову наростаючим підсумком задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку) (роз'яснення з категорії 107.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)).

Мобілізовані на особливий період підприємці на єдиному податку (з наймом і без) на підставі заяви й копії документа, що підтверджує мобілізацію, на весь період їх мобілізації звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання звітності з єдиного податку (п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Звітний період

Для платників єдиного податку першої та другої груп звітний період становить календарний рік, для третьої групи - календарний квартал. Якщо ж єдинник хоче отримати довідку про доходи, то він може подати декларацію за інший, ніж квартальний або річний, звітний період. Водночас подання такої декларації не звільняє підприємця від обов'язку подання звітної декларації у строк, установлений для квартального або річного періоду, і не є підставою для нарахування податкових зобов'язань (п. 296.8 ПКУ).

За загальним правилом звітний податковий період починається з 1-го числа першого місяця податкового (звітного) періоду й закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (п. 294.2 ПКУ).

Водночас ПКУ передбачено й особливі випадки:

• у разі переходу загальносистемника на єдиний податок...

Продовження матеріалу "Декларація єдинника: пригадуємо основні моменти" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему